کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مسیر ترانزیتی ایران به اروپا را هموار کرد

به گزارش انوار بلاگ، ایلنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مسیر ترانزیتی ایران به اروپا را هموار کرد.

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مسیر ترانزیتی ایران به اروپا را هموار کرد

تسهیل در عبور و مرور خودروهای ایرانی به دیگر کشورها یکی از مهمترین وظایف ذاتی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به شمار می رود. از این رو، کانون با توجه به اهمیت جایگاه کشور ترکیه در مسیر ترانزیتی و تردد خودروهای ایرانی به کشورهای اروپایی با برگزاری جلسات متعدد و انجام کارشناسی های مختلف این امر را پیگیری کرده و چالش ها و مسائل موجود در تردد رانندگان و مسافران به این کشور را از طریق تعامل، تفاهم و توافق مرتفع کرد.

در این راستا محمدحسین صوفی (مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی) با هدف تسهیل در تردد زمینی خودروهای ایرانی به کشورهای اروپایی و توسعه صادرات و مبادلات ارزی و عبور و مرور اتومبیل های حامل مواد غذایی و خودروهای شخصی کشورمان در آخرین جلسه با این موضوع به همراه مسئولان سفارت ایران در آنکارا با مقامات گمرکی، ترانزیتی و ترافیکی کشور ترکیه در محل مدیریت پلیس امنیت و راهنمایی و رانندگی ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

صوفی در این دیدار با تأکید بر سابقه تمدنی ایران و ترکیه، از فرهنگ و تاریخ مشترک به عنوان یک شاخص تسهیلگر در تعاملات روز افزون دو کشور در حوزه گردشگری یاد کرد و با اشاره به عضویت طرفین در کنوانسیون های بین المللی مرتبط، تسهیل در تردد زمینی بین ایران و ترکیه از طریق رعایت کامل مقررات ترافیکی و ترانزیتی جاری را امری ممکن و لازم دانست.

رئیس پلیس کشور ترکیه نیز با تأکید بر اهمیت گذرگاه های مرزی سه گانه بین دو کشور و لزوم تسهیل در ترددهای مرزی اعم از تجاری و مسافری، رعایت مقررات ترافیکی و گمرکی هر دو کشور را امری مهم و ضروری خواند.

او ضمن استقبال از تسهیل تردد خودروهای ایرانی به کشور ترکیه، بر اهمیت حفظ جان و امنیت مسافران تأکید و ضمن تأیید ساختار پلاکهای ترانزیت ایرانی و مطابقت آنها با استانداردها و شاخص های بین المللی، بر لزوم دارا بودن مدارک رانندگی ترانزیت معتبر برای ورود تمامی وسایل نقلیه ایران به خاک کشور ترکیه تأکید کرد.

در این جلسه، طرفین در خصوص شماره سریال پلاکهای ترانزیت بین المللی ایرانی ورودی به خاک کشور ترکیه تفاهم کردند و در ادامه در زمینه تفکیک شماره شناسایی وسایل نقلیه ایرانی و ترکیه ای در گذرگاه های مرزی مذاکرات و توافقات موثری صورت گرفت.

منبع: همگردی
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 18594

به "کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مسیر ترانزیتی ایران به اروپا را هموار کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مسیر ترانزیتی ایران به اروپا را هموار کرد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مسیر ترانزیتی ایران به اروپا را هموار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید