پادتن موجود در بدن بهبودیافتگان از کرونا به سرعت افت می کند

به گزارش انوار بلاگ، نتایج پژوهشی که در چین انجام شده نشان می دهد سطح پادتن موجود در بدن افرادی که به عفونت کرونا مبتلا شده و بهبود می یابند به سرعت کاهش پیدا می کند.

پادتن موجود در بدن بهبودیافتگان از کرونا به سرعت افت می کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نتایج یک پژوهش نشان می دهد سطح پادتن موجود در بدن افرادی که به بیماری کووید-19 مبتلا شده و از آن بهبود می یابند ظرف 2 تا سه ماه بعد از عفونت اولیه به سرعت کاهش پیدا می کند.

خبرگزاری رویترز نوشته نتایج این پژوهش که در چین انجام شده به تردیدها درباره مدت زمان ایمنی یافتن در برابر این بیماری پس از ابتلا دامن می زند.

محققان در این مقاله که در نشریه Nature Medicine به چاپ رسیده تأکید کرده اند یافته های آنها ضرورت ادامه سیاست های فاصله گذاری اجتماعی را مورد تأکید قرار می دهد.

در این تحقیق که بر روی 37 بیمار بدون علامت و 37 بیمار علامت دار انجام شد مشخص شد میزان پادتنِ IgG در 90 درصد از آزمودنی هایی که در بدن آنها این پادتن وجود داشته ظرف 2 تا 3 ماه به سرعت رو به کاهش گذاشته است. IgG یکی از اصلی ترین انواع پادتن هایی است که بعد از ابتلا به عفونت کرونا در بدن بیماران ایجاد می شود.

شاخص میانه برای کاهش پادتن هم در بدن بیماران علامت دار و هم در بدن بیماران فاقد علامت، در این پژوهش 70 درصد گزارش شده است.

این پژوهش توسط محققان دانشگاه چانگ کینگ انجام شده که زیر نظر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های چین فعالیت می کند.

جین دانگ یان، استاد ویروس شناسی دانشگاه هنگ کنگ گفته این تحقیق احتمال اینکه سایر بخش های سیستم ایمنی برای ایجاد ایمنی در بدن فرد بیمار دست به کار شوند را نفی نمی کند.

او گفت بعضی از سلول ها بعد از درگیر شدن برای اولین بار با یک ویروس، روش مقابله با آن و ایمنی یافتن در برابر آن را هنگام عفونت دوباره به یاد می آورند.

او با خاطرنشان کردن اینکه نمونه های مورد استفاده در این مقاله کم تعداد بوده اند گفت: یافته های این مقاله به معنای این نیست که آسمان به زمین آمده است.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4954

به "پادتن موجود در بدن بهبودیافتگان از کرونا به سرعت افت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادتن موجود در بدن بهبودیافتگان از کرونا به سرعت افت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید