ویلاهای اجاره ای شمال و فصل سرد! به گرمایش توجه کنید (طراحی ویلای کوچک)

به گزارش انوار بلاگ، کسانی که در فصل های سرد به شمال رفته اند می دانند که آب و هوای شمال معتدل است و زمستان های آن، همچون منطقه ها کوهستانی و کویری، سرد نیست. با این همه برای بعضی از افراد تحمل این سرما بسیار سخت است. علاوه بر آن، هر چقدر که هوای شمال معتدل باشد باز هم برای زمستان احتیاج به گرم کردن و گرمایش ویلای اجاره ای شما وجود دارد، زیرا کاهش دما در فصل سرد در شمال قابل توجه است. بنابراین با خواندن مقاله ویلاهای اجاره ای شمال و فصل سرد! به گرمایش توجه کنید، نسبت به نکات گرمایشی ویلا هنگام سفر زمستانه به شمال، مطلع شوید.

ویلاهای اجاره ای شمال و فصل سرد! به گرمایش توجه کنید (طراحی ویلای کوچک)

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

فریب آب و هوای معتدل شمال در فصل سرد را نخورید

هر چند شمال در منطقه معتدلی واقع شده است و به نظر می رسد که زمستان های زیاد سردی نداشته باشد، اما هیچ وقت فریب این نوع آب و هوا را نخورید و مطمئن باشید که حتما باید در ویلای اجاره ای شما وسایل گرمایشی مناسبی وجود داشته باشد. زیرا هوای شمال در فصل سرد همان مقدار که مجذوب نماینده و دلپذیر است، فریبنده و غافلگیرنماینده نیز هست و ممکن است کمی بی توجهی باعث بیماری شما بگردد.

برترین شهرهای شمالی برای سفر در تمام فصل های سرد را بشناسید

بنابراین حتما هنگام اجاره ویلا به وجود وسایل گرمایشی مناسب در آن توجه کنید. برای این که بتوانید با اطمینان ویلایی را در فصل سرد اجاره نموده و مطمئن باشید که دارای وسایل گرمایشی مناسب است، به شیوه آنلاین ویلا اجاره نمایید تا پیش از اجاره از پلتفرم هایی مانند جاباما یا جاجیگا، در خصوص تمام امکانات لازم و به ویژه وسایل گرمایشی آن مطالعه نمایید.

ویلاهای جنگلی شمال در فصل سرد

نکته ای که در خصوص ویلاهای اجاره ای جنگلی شمال اهمیت دارد این است که ویلاهای جنگلی معمولا در نزدیکی کوه قرار دارند زیرا به طور کلی بخش شمالی شهرها را دریا فرا گرفت و جنگل های در شمال بخش جنوبی این سرزمین واقع شده اند که در نزدیکی رشته کوه البرز است. این ویلاها با چنین موقعیتی کاملا مستعد جذب هوای خنک و سرد هستند. هر چند که فضای درختان و جنگل باعث رطوبت محیط می گردد که از سرمای هوا می کاهد و هوای محیط در ابتدا به نظر جالب می آید ولی در صورتی که وسایل گرمایشی مناسبی در ویلا وجود نداشته باشد، باعث بروز سرماخوردگی های سخت می گردد.

بنابراین آنالیز وسایل گرمایشی در ویلای جنگلی در فصل سرد از واجبات است. هنگامی که قصد اجاره ویلا از پلتفرم های هومسا یا جاباما را دارید، باید بخش امکانات هر ویلا را به دقت مطالعه نموده و در خصوص نوع وسایل گرمایشی ویلا اطلاعات کافی حاصل نمایید تا خدای ننموده یک سفر سرگرمیی لذت بخش برای شما تبدیل به مشکل و دردسر نگردد.

ویلاهای ساحلی شمال در فصل سرد

ویلاهایی که در نزدیکی دریا قرار دارند، به علت رطوبت هوا در منطقه ساحلی، نسبت به سایر ویلاهای شمال هوای معتدل تری داشته و ممکن است به ویژه در روزهای آفتابی درجه حرارت کمی بالا تر از سایر منطقه ها باشد. اما به یاد داشته باشید که این هوای کمی گرم در محیط بیرونی ویلا و در زیر آفتاب وجود دارد و در محیط های سایه و سربسته، احتمال سرما در همان روزهای گرم نیز زیاد است.

بنابراین نباید به هیچ وجه فریب هوای اغواگر شمال را به ویژه در فصل های سرد خورد و باید حتما در خصوص سیستم گرمایشی ویلاها تحقیق کرد. بعضی از ویلاها دارای گرمایش از کف هستند و بعضی دیگر با شومینه، شوفاژ و بخاری گرم می شوند. شما می توانید این انواع مختلف سیستم گرمایشی هر ویلا را در بخش امکانات آن در پلتفرم های ویلایار و جاباما آنالیز نمایید و پس از اطمینان پیدا کردن نسبت به نوع گرمایش مناسب، آن ویلا را اجاره نمایید.

ویلاهای کوهستانی در فصل سرد

دامنه شمالی کوهستان بزرگ و پر غرور البرز، محل قرار گرفتن منطقه ها مسکونی ییلاقی و ویلاهای زیبایی است که بخش مجذوب نمایندهی از شمال را تشکیل می دهند. این ویلاها که در محیط زیبای کوهستانی قرار دارند و بسته به نوع منطقه، احتمال بارش برف در فصل های سرد اطراف آن زیاد است، برای این که در فصل سرد قابل سکونت باشند، احتیاج به سیستم گرمایشی بسیار مناسبی دارند.

به یاد داشته باشید اقامت در ویلاهای کوهستانی در فصل سرد، بسیار جالب توجه است و نباید به علت ترس از سرما از آن صرف نظر کرد. منظره های که در یک ویلای کوهستانی قابل مشاهده هستند، به هیچ وجه قابل مقایسه با سایر منطقه ها شمال نیستند و در نتیجه خوب است که حداقل یک بار چنین سفری را تجربه کرد. برای پیدا کردن ویلاهای کوهستانی در شمال، منطقه ها نزدیک به کوه را بشناسید و با استفاده از پلتفرم های شب یا جاباما، ویلای مناسب خود را با سیستم گرمایشی مناسب بیابید.

آیا ویلا استخر آبگرم دارد؟

ویلاهای شمال با استخر کامل می شوند و سفر شمال به ویلای استخردار تجربه منحصر به فرد و خاصی است. باید توجه داشت که همه ویلاهای دارای استخر، برای فصل سرد مناسب نیستند و استخر آنها سیستم گرمایشی را ندارد و به عبارت دیگر هر ویلایی که استخر دارد، لزوما استخر آبگرم ندارد. داشتن استخر آبگرم از آن رو اهمیت دارد که در فصل زمستان می تواند جایگزین خوبی برای دریا باشد و به ویژه برای بچه ها که عاشق آب تنی هستند، امکان سرگرمی مناسبی را ایجاد کند.

پس حتما باید هنگام اجاره ویلا به وسیله پلتفرم های املاک باشی یا جاباما در فصل سرد، در خصوص استخرهای آن آنالیز لازم را انجام داد و مطمئن شد که ویلا استخر آبگرم داشته باشد. ممکن است شما یک ویلای استخردار را بدون توجه به داشتن آبگرم اجاره نمایید و زمانی که وارد ویلا شدید، ببینید که استخر ویلا فاقد آبگرم است و در نتیجه امکان آب تنی و شنا در فصل سرد در آن وجود ندارد.

آیا ویلا شومینه دارد؟

تصور کنید که در یک ویلای ساحلی با چشم انداز ای از دریا روی مبل نشسته اید و شومینه ای کنار شما روشن است و گرمای مطبوع آن برای شما لذت بخش است. یا در یک ویلای جنگلی و کوهستانی شمالی شاهد بارش باران و یا دانه های ریز و درشت برف هستید که رقصان در هوا می چرخند و زمین را سفیدپوش می نمایند. در این حالت شما در یک ویلای گرم که گرمایش آن به وسیله شومینه تامین می گردد، به تماشای آتش و برف می نشینید، چشم انداز اطراف را نگاه می کنید و مسحور آن همه زیبایی طبیعت می شوید.

علاوه بر این ممکن است شومینه ها چوبی باشند و صدای سوختن چوب نیز به آن چشم انداز رویایی و زیبا اضافه گردد. اگر این رویا را در سر دارید که از این منظره ها بی نظیر لذت ببرید هنگام اجاره ویلا از پلتفرم های جاباما و ایران رنت، حتما نوع امکانات گرمایشی آن را آنالیز کنید و ببینید که آیا ویلای مورد نظر شما دارای شومینه هست و یا وسایل گرمایشی دیگری دارد؟ زیرا حرارت شومینه یخ دل ها را آب نموده و سفرتان را رویایی و بی نظیر می کند.

آیا ویلا و کلبه های شمال بخاری هیزمی دارد؟

بعضی از کلبه های جنگلی به ویژه در بخش های ییلاقی شمال برای گرمایش فصل های سرد دارای بخاری هیزمی هستند که این بخاری ها خودشان می توانند به یکی از جاذبه های آن ویلاها تبدیل شوند. استفاده از بخاری هیزمی با صدای ترق ترق و سوختن چوبش از یک طرف و شیوه روشن کردن و گرمای فوق العاده اش از سوی دیگر، تجربه ای است که تنها در بعضی از ویلاها و کلبه های شمال برای شما امکان پذیر خواهد بود.

بنابراین هنگام اجاره ویلا از پلفترم های جاباما یا سفر مارکت آنالیز کنید که کلبه مورد نظر شما بخاری هیزمی دارد و در صورتی که این نوع بخاری را دارد، آیا این وسیله گرمایشی، به تنهایی استفاده می گردد و یا در کنار آن سایر وسایل گرمایشی نظیر شومینه، شوفاژ، بخاری و... وجود دارد یا ندارد.

ویلاهای اجاره ای شمال در فصل سرد با قیمت های استثنایی

به یاد داشته باشید که قیمت ویلاهای اجاره ای شمال در فصل سرد بسیار کمتر از همان ویلاها در فصل های پرگردشگر و گرم است. علاوه بر این، در فصل های سرد اجاره بعضی از این ویلاها در مقایسه با سایر ویلاها نیز کمتر است. به عنوان مثال ممکن است ویلاهای کوهستانی از ویلاهای ساحلی تخفیف های بیشتری داشته باشند. پس اگر از آن دسته شمال روها هستید که در هر زمانی از سال این منطقه زیبا و مجذوب نماینده را برای سفر انتخاب می کنید، به وسایل گرمایشی و منطقه ویلا توجه کنید تا به صرفه و با هزینه کم سفر نمایید.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 17205

به "ویلاهای اجاره ای شمال و فصل سرد! به گرمایش توجه کنید (طراحی ویلای کوچک)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلاهای اجاره ای شمال و فصل سرد! به گرمایش توجه کنید (طراحی ویلای کوچک)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید