هنرمند نیازی به مارکت هنری ندارد، رقابت های عجیب و غریب

به گزارش انوار بلاگ، قباد شیوا هنرمند طراح و گرافیست پیشکسوت که نمایشگاه آثارش با عنوان زمزمه ها در گالری دیلمان برپاست، درباره این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: این نمایشگاه، اولین نمایشگاه انفرادی من در امسال محسوب می گردد، البته خودم خیلی تمایل به برپایی نمایشگاه نداشتم و هماهنگی ها را مجید کاشانی کیوریتور نمایشگاه انجام داده است.

هنرمند نیازی به مارکت هنری ندارد، رقابت های عجیب و غریب

وی در خصوص حضور کمرنگ در جشنواره ها و مارکت های هنری بیان نمود: به طور کلی اعتقادی به مارکت های هنری ندارم و فکر می کنم این نوع رقابت، عجیب و غریب است. به نظرم هنرمند نیازی به مارکت ندارد و اگر اثری خلق می نماید باید آن را به نمایش بگذارد تا مردم آن را ببینند.

این هنرمند گرافیست به برنامه های خود در سال آینده اشاره نمود و اضافه کرد: محتمل است سال آینده یک نمایشگاه در تورنتو داشته باشم.

مجید کاشانی گرافیست و کیوریتور نمایشگاه زمزمه ها هم درباره اهداف خود از گردآوری و برپایی این نمایشگاه شرح داد: از آنجایی که چندین سال است با استاد شیوا آشنایی دارم و می دانم که او علاوه بر گرافیک، در تصویرسازی هم هنرمند درجه یکی است اما این وجهه هنری اش کمتر دیده شده است، به اتفاق همکارانم در استودیو دفتر تصمیم گرفتیم که این بار قباد شیوا طراح و تصویرساز را به جامعه هنری معرفی کنیم.

وی در ادامه بیان نمود: در استیتمنت نمایشگاه قباد شیوا را به یک رهبر ارکستر تشبیه نموده ام که در آثارش ده ها ساز را رهبری می نماید، رنگ ها، جزییات و... سازهای این ارکستر هستند، همچنین در آن متن تصویرسازی های استاد را شبیه نغمه های تکنوازانه او معرفی نموده ام که این نغمه ها از آن گروه فاصله گرفته است.

کاشانی با بیان اینکه آثار تصویرسازی این هنرمند بسیار متفاوت هستند و از لحن شخصی و فضای تنهایی او برآمده اند، درباره آثار نمایشگاه زمزمه ها گفت: 100 اثر در نمایشگاه زمزمه ها به نمایش درآمده است که شامل بخشی از نمایشگاه تصویرسازی های مجله تماشا در دهه 40 و طراحی های شخصی قباد شیوا در زمان تنهایی و خلوت خودش است. با توجه به اینکه استاد شیوا در هیچ یک از مارکت های هنری شرکت نداشته است، تمامی آثار در روزهای تبلیغ و اطلاع رسانی، خریداری شد.

وی درباره کتاب زمزمه ها که در افتتاحیه نمایشگاه روز 26 بهمن ماه رونمایی شد، گفت: در این کتاب آثار نمایشگاه و چند اثر دیگر گردآوری و کارهای طراحی آن هم در استودیو دفتر گروه هنری آوام اجرا شده است که میخواهد وجهه هایی از هنرمندان که کمتر دیده شده است، به جامعه معرفی کند.

نمایشگاه طراحی و تصویرسازی های قباد شیوا با عنوان زمزمه ها تا 24 اسفندماه در گالری دیلمان به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از ظفر، خیابان پورمشکانی(بچه ها غزه) شماره 50 برپاست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 3406

به "هنرمند نیازی به مارکت هنری ندارد، رقابت های عجیب و غریب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمند نیازی به مارکت هنری ندارد، رقابت های عجیب و غریب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید