نقش مهم قوانین در رونق فراوری

به گزارش انوار بلاگ، تهران (پانا) - به گفته عضو شورای پول و اعتبار تغییر و تحولات قوانین، سبب شده فعالان مالی، قدرت تصمیم گیری برای سرمایه گذاری نداشته باشند.

نقش مهم قوانین در رونق فراوری

به گزارش صدا و سیما، غلامرضا مصباحی مقدم گفت: قوانین، نقش مهمی در یاری به رونق فراوری دارد، اما متاسفانه ما در کشور با ثبات قوانین روبرو نیستیم.

وی ادامه داد: تعدد قوانین، اثرات منفی بر فراوری دارند و این امر، سبب شده فعالان مالی قدرت تصمیم در سرمایه گذاری نداشته باشند.

مصباحی مقدم در مورد راهنمایی نقدینگی به سمت فراوری گفت: در صورتی که نقدینگی در کشور به سمت فراوری راهنمایی گردد، سبب رشد مالی می گردد، اما این اتفاق نمی افتد.

وی ادامه داد: بخش عمده نقدینگی بانک ها که در اختیار تسهیلات گیرندگان است، بلوکه شده و این امر سبب شده فراوری نمایندگان نتوانند به راحتی تسهیلات دریافت نمایند.

مصاحبی مقدم گفت: همه افرادی که تسهیلات دریافت می نمایند نیز، آن را به سمت فراوری نمی برند و متاسفانه نقدینگی دریافتی را به سمت بازارهای غیرمولد راهنمایی می نمایند.

وی با تاکید براینکه باید نقدینگی به سمت فراوری راهنمایی گردد، اضافه کرد: در صورتی که نظارت بر تسهیلات دهی بانک ها دقیق و کامل باشد نقدینگی موجود در بانک ها به سمت فراوری راهنمایی می گردد.

عضو شورای پول و اعتبار گفت: نظارت دقیق دستگاه های ذیربط، هم راهنمایی نقدینگی را به سمت فراوری تسهیل می نماید و هم رونق مالی را بدنبال خواهد داشت.

مصباحی مقدم در مورد حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور نیز گفت: به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا، امکان حضور سرمایه گذاران خارجی به صورت گسترده در کشور وجود ندارد و در صورتی که این سرمایه گذاران در کشور حضور داشته باشند، می تواند به رونق سرمایه گذاری در کشور یاری کند.

وی در مورد رشد نقدینگی طی سال های اخیر اضافه کرد: برای اینکه افزایش نقدینگی در کشور مفید باشد، باید در ازای میزان رشد مالی، همان مقدار نقدینگی در کشور تزریق گردد؛ در غیر این صورت افزایش نقدینگی بدون رشد مالی سبب ایجاد تورم در کشور می گردد.

وی گفت: نقدینگی تزریق شده از طرف بانک مرکزی در صورتی که به سمت فراوری راهنمایی گردد، سبب رشد مالی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8472

به "نقش مهم قوانین در رونق فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مهم قوانین در رونق فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید