موزه عروسک ها در دو شهرستان فارس راه اندازی می شود

به گزارش انوار بلاگ، سرپرست امور موزه ها در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از راه اندازی موزه عروسک ها در دو شهرستان این استان خبرداد.

موزه عروسک ها در دو شهرستان فارس راه اندازی می شود

به گزارش از، مهدی نجفی از اخذ پروانه موزه برای پنج موزه استان خبرداد و گفت: طی سال گذشته برای پنج موزه فارس از جمله موزه شخصی آیت الهی در لارستان، موزه مفاخر فارس در خانه زینت الملوک، موزه دلگشا، موزه مردم شناسی لپویی و… پروانه اخذ شده است.

او ادامه داد: برخی از این موزه ها از سال 83 فعالیت داشتند، اما تا به امروز پیروز به اخذ پروانه فعالیت نشده بودند که در نهایت با اقدامات اجرا شده برای آن ها پروانه گرفته شد.

سرپرست امور موزه ها در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر 35 موزه در فارس فعال است که با صدور این سه پروانه بهره برداری تعدادموزه ها استان به 38 مورد می رسد، افزود: علاوه بر این پروانه موزه عروسک ملل در شیراز و همچنین اوز صادر شده که در سال جاری فعالیت خود را آغاز می کند.

نجفی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 20 هزار قلم شیء تاریخی در موزه های فارس وجوددارد، افرود: این اقلام ثبتی و مطالعاتی هستندکه اقلام ثبتی قابلیت نمایش دارند.

او در بخش دیگری با اشاره به اینکه در سال گذشته 90 اثر منقول موزه ای استان در فهرست ملی به ثبت رسید، تاکید کرد: برخی از این اقلام به صورت مجموعه ای در فهرست ملی به ثبت رسیدندبرای نمونه می توان به اشیا تاریخی شاخص در موزه های تخت جمشید، بیشاپور و موزه پارس اشاره کردکه ملی شدند.

سرپرست امور موزه ها در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس تاکیدکرد: روندثبت ملی اقلام موزه ای و منقول استان فارس در سال جاری ادامه می یابد.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 3451

به "موزه عروسک ها در دو شهرستان فارس راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه عروسک ها در دو شهرستان فارس راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید