فضای همکاری خوب بین دیوان عدالت اداری و وزارت میراث فرهنگی فراهم شده است

به گزارش انوار بلاگ، ایسنا/ براساس آخرین گزارشهای منتشر شده، فضای همکاری خوب بین دیوان عدالت اداری و وزارت میراث فرهنگی فراهم شده است.

فضای همکاری خوب بین دیوان عدالت اداری و وزارت میراث فرهنگی فراهم شده است

مصطفی پورعلی در نشست هم اندیشی شورای ملی ثبت آثار تاریخی فرهنگی با قضات دیوان عدالت اداری که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این نشست گام مهمی در ثبت، حفظ و احیای آثار تاریخی خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به ابهاماتی که در اصلاحیه قانون دیوان عدالت اداری وجود داشت و با توجه به ضرورت آشنایی بیشتر همکاران میراث فرهنگی کشور با این قانون، آموزش همکاران در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.

پورعلی با اشاره به اینکه اصلاح قوانین در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که در حوزه ثبت و حریم آثار و محوطه های تاریخی ضمن اینکه حقوق افراد تامین شود، از حقوق عامه مردم هم پاسداری صورت گیرد.

سید جواد موسوی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در ادامه گفت: باید حفاظت از میراث فرهنگی، و تمدن ایران اسلامی به عنوان یک اصل در آراء دیوان عدالت اداری مد نظر قرار گیرد.

وی اضافه نمود: کارشناسان میراث فرهنگی براساس داده های و علم باستان شناسی برای ثبت آثار تاریخی اقدام کرده و نظر می دهند. باید نظرات کارشناسی آنها در دیوان عدالت مبنا قرار گرفته و براساس نظرات آنها رای صادر شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری این هم اندیشی شرح داد: این نشست در راستای حفاظت از میراث فرهنگی و استیفای حقوق مردم با رعایت ملاحظات میراثی برگزار شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: امیدوارم برگزاری این نشست به رفع چالشهای مردم و وزارت در حوزه حرائم و آثار تاریخی ثبت شده در فهرست میراث ملی کمک کند.

وی با اشاره به ظرفیتهای میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: از این استان بیش از 2 هزار اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و یک سوم موزه های کشور در این استان قرار گرفته است.

موسوی اظهار کرد: حدود یک سوم از 293 رشته صنایع دستی کشور در استان خراسان رضوی فعال بوده و تعداد زیادی از این رشته های صنایع دستی مرتبط با موضوع زیارت است.

وی به ظرفیتهای گردشگری و زیارت در استان اشاره کرد و گفت: حدود 50 درصد واحدهای اقامتی کشور در استان قرار گرفته است و سالانه در استان میزبان 50 درصد گردشگران خارجی هستیم. همچنین با توجه به اینکه یک سوم جمعیت ایران به مشهد مشرف می شوند، باید با همفکری به خدمت رسانی بهتر و ارتقاء کمی و کیفی زیارت کمک کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 14 مرداد 1402 بروزرسانی: 14 مرداد 1402 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 19159

به "فضای همکاری خوب بین دیوان عدالت اداری و وزارت میراث فرهنگی فراهم شده است" امتیاز دهید

1 کاربر به "فضای همکاری خوب بین دیوان عدالت اداری و وزارت میراث فرهنگی فراهم شده است" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای همکاری خوب بین دیوان عدالت اداری و وزارت میراث فرهنگی فراهم شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید