معترضان به قتل جورج فلوید در ژاپن هم به خیابان ها آمدند

به گزارش انوار بلاگ، معترضان به نژادپرستی در پایتخت ژاپن با سردادن شعار ها و حمل دست نوشته های ضد تبعیض نژادی تظاهراتی برگزار کردند.

معترضان به قتل جورج فلوید در ژاپن هم به خیابان ها آمدند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، هزاران نفر از شهروندان توکیو پایتخت ژاپن روز یکشنبه با حضور در خیابان های این شهر به کشته شدن سیاه پوستان در آمریکا به ویژه قتل جورج فلوید که چندی قبل از سوی ماموران پلیس ایالات متحده در شهر مینیاپولیس به قتل رسید، اعراض کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، تظاهرکنندگان و هواداران گروه زندگی سیاه پوستان مهم است با راهپیمایی در خیابان های مهم توکیو و حمل دست نوشته هایی با مضامین در اینجا نه صلح است و نه عدالت و تبعیض نژادی همه گیر است خواهان انتها تبعض نژادی شدند.

یک دانشجوی 22 ساله ژاپنی در این زمینه به رویترز گفت که لازمه انتها نژاد پرستی ایجاد تغییرات در جامعه نه تنها در ماجرای قتل جورج فلوید، بلکه به خاطر همه آن هایی است که در گذشته بابت تبعیض نژادی کشته شدند. برخی دیگر از حاضران در این تظاهرات به تبعیض نژادی علیه شهروندان چینی و کره ای ساکن ژاپن اشاره و بر لزوم انتها این مسئله تاکید کردند.

به نوشته این منبع خبری، در این تظاهرات اعتراضی حدود 3500 شهروند ژاپنی حضور داشتند.

تظاهرات علیه تبعیض نژادی کماکان ادامه دارد و در هفته های گذشته بسیاری از مردم در اعتراض به این مسئله به خیابان ها آمدند. در روز های اخیر هزاران نفر از مردم استرالیا در ادامه تظاهرات علیه نژادپرستی، به صورت مسالمت آمیز به خیابان ها آمدند. هدف برجسته این تظاهرات اعتراض به کشته شدن مردم بومی استرالیا در بازداشتگاه ها بود.

این تظاهرات در چند شهر استرالیایی در حالی برگزار شد که دولت این کشور به دلیل رعایت اصول بهداشتی مربوط به بیماری کووید 19، با این اقدام مخالفت کرد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4880

به "معترضان به قتل جورج فلوید در ژاپن هم به خیابان ها آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان به قتل جورج فلوید در ژاپن هم به خیابان ها آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید