بازسازی ساباط تعیین التجار اهواز آغاز شده است (بازسازی ساختمان)

به گزارش انوار بلاگ، ایرنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، بازسازی ساباط تعیین التجار اهواز آغاز شده است.

بازسازی ساباط تعیین التجار اهواز آغاز شده است (بازسازی ساختمان)

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

تبار قریب، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز اضافه کرد: این ساباط یکی از آثار شاخص تاریخی و ثبت ملی شهرستان اهواز محسوب می گردد که در مجموعه مشخص التجار که شامل سرای مشخص التجار، حجره ها و بازار می باشد، واقع شده است.

وی گفت: با توجه به قدمت، اهمیت اثر و آسیب های موجود، با تامین اعتبار طرح از محل منابع استانی، برطرف خطر و حفاظت ساباط شروع شده که باتوجه به برنامه زمان بندی، پیش بینی می گردد تا قبل از بارش های پیش رو در پاییز به خاتمه برسد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز با اشاره به اینکه بازسازی ستون ها، طاق ها و تویزه ها و عایق روی تاق از اهم اقدامات حفاظتی در حال اجرا است، ابراز امیدواری کرد تا با همکاری سایر بخش های مرتبط از جمله شهرداری اهواز و سازمان های مرتبط با آن، بتوان در آینده نزدیک شاهد ساماندهی مجموعه و معابر آن و بعلاوه پویایی بازار و بهره برداری به عنوان یک مجموعه فرهنگی در این محدوده باشیم.

منبع: همگردی
انتشار: 3 مهر 1401 بروزرسانی: 3 مهر 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 15651

به "بازسازی ساباط تعیین التجار اهواز آغاز شده است (بازسازی ساختمان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ساباط تعیین التجار اهواز آغاز شده است (بازسازی ساختمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید