مجموعه دار تبریزی رکورد گینس را شکست

به گزارش انوار بلاگ، مجموعه دار 32 ساله تبریزی، توانست رکورد گینس در زمینه جمع آوری سکه های بدون تکرار دنیا را بشکند.

مجموعه دار تبریزی رکورد گینس را شکست

امین همتی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: از 9 سالگی علاقه من به جمع آوری سکه شروع شد و پس از گذشت سال ها متوجه شدم که دارای مجموعه بی نظیری از سکه ها، مدال ها و ژتون های مختلف از سراسر دنیا هستم.

این عضو انجمن مجموعه داران ایران ادامه داد: تاکنون توانسته ام 12 هزار سکه، مدال و ژتون از کشورهای مختلف را جمع آوری کنم.

همتی گفت: برای ثبت گینس از کل مجموعه جمع آوری شده 2 هزار و 500 سکه بدون تکرار را از 215 حکومت انتخاب کردم، در حالی که رکورد قبلی ثبت شده در گینس یک هزار و 600 سکه بود که سکه های مشابه در آن وجود داشت.

وی یادآوری کرد: پیش از این مجموعه دارانی از کشورهای هندوستان، استرالیا و آمریکا توانسته بودند با جمع آوری سکه هایی از 30 کشور، 70 کشور و 100 کشور در گینس ثبت رکورد نمایند.

مجموعه دار تبریزی ادامه داد: مجموعه من شامل سکه هایی از 198 کشور به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل است و حتی سکه هایی از 50 کشور دیگر که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته نشده اند، در اختیار دارم.

وی تاکید نمود: مجموعه سکه های بدون تکرار من بزرگترین رکورد دنیای هم از لحاظ تعداد کشورها، با 248 کشور، و هم از نظر بیشترین میزان سکه می باشد و مهم ترین بخش ثبت این رکود در این است که سکه ها مشابه هم و تکراری نیستند.

همتی با بیان اینکه شکست این رکورد بسیار سخت است، یادآوری کرد: می توانستم با تعداد بیشتری سکه رکورد گینس را بشکنم، اما منتظر عکس العمل دنیای هستم تا در صورت شکست رکوردم توسط مجموعه دارانی از کشورهای دیگر، با ارایه سکه های جدید، برگ برنده ام را رو و رکوردم را حفظ کنم.

وی در مورد مجموعه سکه 12 هزار تایی خود نیز گفت: در این مجموعه سکه های بسیاری از ادوار مختلف از جمله سکه های چکشی، نیمه ماشینی و ماشینی، مدال ها و سکه های مختلف یادبودی و ژتون جمع آوری شده است.

این عضو انجمن مجموعه داران ایران گفت: 6 سال مجموعه سکه های خود را به صورت افتخاری در اختیار موزه شهر تبریز برای بازدید عموم قرار داده بودم.

آیین رونمایی از شکسته شدن رکورد مجموعه سکه های بدون تکرار دنیا توسط امین همتی با حضور جمعی از علاقه مندان در سینما قدس تبریز برگزار گردید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 28

به "مجموعه دار تبریزی رکورد گینس را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه دار تبریزی رکورد گینس را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید