متفاوت ترین بیمارستانهای آمریکا در پاندمی کووید 19

به گزارش انوار بلاگ، طبق قوانین بین المللی، حمله به کشتی های بیمارستانی در شمار جنایات جنگی دسته بندی می شود.

متفاوت ترین بیمارستانهای آمریکا در پاندمی کووید 19

به گزارش خبرنگاران به نقل از گانز مانیتور، اخیرا نیروی دریایی آمریکا ویدئوهایی از یواس ان اس مرسی، منتشر کرده است که در واقع فضای داخلی این کشتی بیمارستانی را به خوبی نشان می دهد. همانطور که از نام آن نیز معین است، یک کشتی بیمارستانی به واسطه دارا بودن تجهیزات مرتبط و قابلیت ارائه خدمات پزشکی- درمانی تحت این عنوان شناخته می شود.

گفتنی است که طبق قوانین بین المللی، حمله به کشتی های بیمارستانی در شمار جنایات جنگی دسته بندی شده و باید به عبور و مرور راحت تر آنها به منظور انتقال مجروحان به بیمارستان های ارتشی یا غیر نظامی در خشکی کمک شود.

کشتی بیمارستانی یواس ان اس مرسی

در ابتدا مرسی در قالب نوعی کشتی نفت کش تولید شد اما بعدتر پس از طی فرایند تغییرات، توانست به عنوان کشتی بیمارستانی خدمت رسانی کند. این کشتی و یواس ان اس کامفورت (کشتی خواهر مرسی)، تامین خدمات درمانی را در حوزه لس آنجلس و نیویورک سیتی بر عهده دارند.

کشتی بیمارستانی یواس ان اس کامفورت

کشتی یواس ان اس مرسی با هدف کمک به مبارزه با بیماری کروناویروس 2019 که به نام کووید 19 نیز شناخته می شود، در ساحل غربی مستقر شده است. گفتنی است که کشتی های بیمارستانی مسئولیت های تعریف شده ای دارند که از جمله مهم ترین آنها می توان به کمک در رویدادهای شدید از نظر تعداد تلفات مانند جنگ های بزرگ و یا اپیدمی های مرگبار اشاره کرد. در چنین مواقعی و در نخستین گام ها، کشتی های بیمارستانی از شرایط ذخیره آزاد شده و آماده عملیات می شوند.

دانستنی هایی در خصوص کشتی های بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا

دو کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا در شرایط غیر فعال نگه داری می شوند و معمولا برای آماده سازی آنها در شرایط اضطراری، 5 روز زمان نیاز خواهد بود. پس از فعال سازی هر کدام از این کشتی های 272 متری با وزن 63000 تن تبدیل به یک بیمارستان کامل و مجهز با ظرفیت 1000 تخت خواب، 11 اتاق جراحی، 80 تخت مراقبت ویژه و یک اتاق رادیولوژی می شود. علاوه بر این امکان جای گیری 1300 پزشک، پرستار، خدمه و پرسنل درمانی همراه نیز وجود خواهد داشت.

DVIDS از سرویس های اطلاعاتی برقراری ارتباط میان رسانه های جهانی و پرسنل ارتش آمریکا که در داخل و یا خارج خاک این کشور فعالیت می کنند، ویدئویی از کشتی بیمارستانی کلاس مرسی در اختیار عموم قرار داده است که بسیار جالب توجه است.

هر دو کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا در دهه 1980 ساخته شدند و اساس اصلی تولید آنها الهام از کشتی نفت کش کلاس San Clemente بوده است. یواس ان اس مرسی در تاریخ 23 مارس از بندر خانگی خود در سن دیگو به سوی لس آنجلس به حرکت درآمد. البته کشتی های بیمارستانی منحصرا در زمینه مراقبت از بیماران مبتلا به کووید 19 فعال نیستند. آنها بیشتر بر درمان کیس های تروما و امراض متدوال تمرکز دارند تا بیمارستان های عادی ظرفیت بیشتری برای مقابله با پاندمی های فلج کننده در اختیار داشته باشند.

و اما نوبت به کشتی خواهر مرسی می رسد؛ یواس ان اس کامفورت نیز طی هفته های آینده از منبع ذخیره خود در ویرجینیا به نیویورک سیتی جا به جا خواهد شد. علت این تاخیر نیز یک سری از برنامه های بهبود و ارتقا بوده است که قرار بود پیش از همه گیری کووید 19 در خصوص کامفورت صورت گیرد. نیویورک سیتی از جمله مناطقی به شمار می رود که با 30000 کیس مبتلا تا 26 مارس، صدمه شدیدی از کروناویروس دیده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7613

به "متفاوت ترین بیمارستانهای آمریکا در پاندمی کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متفاوت ترین بیمارستانهای آمریکا در پاندمی کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید