ماجرای قرص های خواب آور برای قتل

به گزارش انوار بلاگ، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران عظیم، از بازداشت زن قاتل خدمتکار اطلاع داد که در پوشش پرستار یک مرد مسن او را با داروهای خواب آور به قتل رسانده و اموال منزلش را سرقت نموده بود.

ماجرای قرص های خواب آور برای قتل

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از مهر، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری گفت: در تیرماه سال جاری پرونده ای با موضوع فوت مشکوک مرد 61 ساله بنام صابر به دادخواهی خواهر متوفی از شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امورجنایی تهران به کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل ارجاع شد.

وی اضافه نمود: محتویات پرونده حاکی از آن بود، متوفی در تاریخ دوازدهم دیماه سال گذشته در اثر بیماری فوت سپس با مجوز پزشکی قانونی دفن می گردد، خواهر متوفی پس از گذشت 6 ماه وقتی که منزل برادرش را نظافت می نموده متوجه یکسری داروهای خواب آور می گردد و با توجه به بیماری که متوفی داشته و بیماری وی هیچ گونه رابطه ای با داروهای خواب آور نداشته ، موضوع فوت برادرش مبنی بر اینکه توسط پرستاراش رخ داده باشد قوت گرفت.

شاکی با حضور در اداره دهم در ادامه گفت: برادرم به علت بیماری یک نفر پرستار خانم جوان بنام فریبا 35 ساله به وسیله یک شرکت خدماتی استخدام نموده بود و در حدود یک ماه در منزل برادرم حضور داشت تا اینکه همان روز با ما تماس گرفت و خبر فوت برادرم را داد و هیچ اطلاعی دیگر از او نداشتیم.

شاکی در ادامه گفت: وقتی منزل برادرم را آنالیز می کردم متوجه شدم اموال از قبیل: اسناد و مدارک هویتی برادرم به سرقت رفته است و در این رابطه به فریبا مظنون هستم.

نثاری اضافه نمود: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارت شاکی و آنالیز محتویات پرونده، دستگیری پرستار در دستور کار خود قرار دادند که با مراجعه به شرکت خدماتی متوجه شدند فریبا به علت اعتیاد از کار اخراج شده است و ادامه تحقیقات معین شد فریبا در شرکت خدماتی دیگری مشغول بکار بوده که به علت سرقت از آنجا هم اخراج شده است. کارآگاهان با جمع بندی قرائن و شواهد به این نظر رسیدند که پرونده فوت عادی نبوده و قتل رخ داده است.

این مقام انتظامی پایتخت بیان نمود: با توجه بلامکان بودن قاتل، کارآگاهان با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم محل تردد وی را در محدوده شرق تهران شناسایی کردند و طی یک عملیات پلیسی در مورخه نهم مهرماه وی را دستگیر و به اداره دهم منتقل کردند.

فریبا در تحقیقات اولیه منکر هر گونه بزه شد ولی با دیدن قرائن و شواهد کاملا علمی پلیس به ناچار لب به اعتراف گگردد و ضمن قبولی قتل گفت: من برای کار از شهرستان به تهران آمدم و به یک شرکت خدماتی مراجعه کردم و آنها مرا به متوفی معرفی کردند و با انعقاد قرارداد سه ماه در آذر ماه سال گذشته در منزل متوفی چندساعتی کار و از او پرستاری می کردم.

وی ادامه داد: از آنجایی که پول نداشتم و اعتیاد به مواد مخدر داشتم و تازه یک ماه بود مشغول به کار شده بودم نقشه سرقت از منزل متوفی را کشیدم که با تهیه 30 قرص خواب آور غذای شام او را مسموم کردم و پول به مبلغ یک میلیون تومان و اسناد و مدارک را سرقت کردم و در همانجا خوابیدم. وقتی که صبح بیدار شدم دیدم صابر حال خوبی ندارد که سریعاً با اورژانس تماس گرفتم ولی دیر شده بود وقتی عوامل اورژانس رسیدن صابر فوت کرد که با خواهراش تماس گرفتم و خبر فوتش را دادم، سپس فرار کردم.

سرهنگ نثاری توضیح داد: کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی خود به دست آوردند متوفی قبل از روز فوتش با سامانه پلیس 110 تماس گرفته و گزارش سرقت از منزل توسط فریبا را به پلیس اعلام نموده بود.

وی در انتها اضافه نمود: با توجه به اقدامات ویژه کارآگاهان اداره دهم، قاتل پرونده فوت مشکوک دستگیر و به انگیزه سرقت معترف شد متهم نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار نهاده شد.

هشدار پلیسی:

1-جهت استفاده از نیروهای خدماتی تحت هر عنوانی (نظافت منزل، پرستار کودک یا افراد مسن) حتماً از شرکت های معتبر دارای مجوز خدمات گرفته گردد.

2- پس از استخدام نیروی خدماتی حتماً نظارت کامل و دقیق نسبت به اجرای انجام امورات وی صورت گیرد.

3- از دسترس بودن اموال با ارزش (پول، طلا، اسناد و مدارک) پرهیز گردد که خود باعث وسوسه نیروی کار می گردد.

4- شرکت های خدماتی قبل از استخدام نیروهای خدماتی حتما شرایط سلامت جسمانی (عدم اعتیاد به مواد مخدر) و سوابق کیفری وی را از مراجع ذی صلاح اخذ کنند.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 6116

به "ماجرای قرص های خواب آور برای قتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای قرص های خواب آور برای قتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید