صادقی: واحدهای گازی نیروگاه زرند سال آینده وارد مدار می شوند

به گزارش انوار بلاگ، مجری طرح های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی گفت: واحدهای اول و دوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند به ظرفیت 324 مگاوات در پیک سال آینده وارد مدار می شود.

صادقی: واحدهای گازی نیروگاه زرند سال آینده وارد مدار می شوند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از وزارت نیرو، محمود صادقی، با اشاره به اینکه عملیات اجرایی احداث نیروگاه سیکل ترکیبی زرند از اوایل سال گذشته آغاز شده است، گفت: فرایند احداث نیروگاه گازی زرند با اتکا به متخصصان بومی و تجهیزات ساخت داخل در حال انجام است و در حال حاضر فعالیت های ساختمانی و زیربنایی مجموعه به اتمام رسیده و در مرحله نصب و راه اندازی تجهیزات هستیم.

مجری طرح های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی تاکید کرد: در احداث این نیروگاه با استفاده از تجهیزات معتبر و قابل رقابت با قطعات خارجی که توسط شرکت های داخلی ساخته شده است، شاهد کاهش 20 درصدی هزینه های ارزی در این واحد نیروگاهی هستیم.

صادقی ادامه داد: با اتمام عملیات ساختمانی و روشنایی سالن توربین، عملیات نصب بخش توربین ها، اسکیدهای مربوطه، نصب بخش اگزوز، ایراینتیک و فین فن دو واحد گازی نیروگاه زرند به صورت همزمان در حال نصب بوده و از برنامه زمان بندی سنکرون جلوتر است. همچنین عملیات ساختمانی بخش های مشترکات نیروگاه نیز به اتمام رسیده و آماده نصب تجهیزات است. در بخش گازرسانی نیز با نهایی شدن محل اتصال خط نیروگاه به خط اصلی گاز، عملیات ساختمانی ایستگاه گاز داخلی به پیمانکار ابلاغ و تجهیزات ایستگاه 100 هزار مترمکعبی، حمل و آماده نصب است.

مجری طرح های نیروگاه گازی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: با تکمیل احداث دو واحد گازی این نیروگاه حدود 324 مگاوات به ظرفیت برق استان کرمان افزوده می شود. راه اندازی این نیروگاه در تأمین برق شبکه سراسری جنوب شرقی کشور در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان بسیار اثرگذار بوده و با توجه به کسری یک هزار مگاواتی برق منطقه مرکزی در سال آینده، وارد مدار شدن این نیروگاه از اهمیت زیادی برخوردار است.

گفتنی است، نیروگاه سیکل ترکیبی زرند در کیلومتر 20 شهر زرند در مجاورت روستای علی آباد استان کرمان در زمینی به مساحت 52 هکتار در حال احداث است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 6260

به "صادقی: واحدهای گازی نیروگاه زرند سال آینده وارد مدار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی: واحدهای گازی نیروگاه زرند سال آینده وارد مدار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید