شرکت اپل حامی اقتصادی اطفاء حریق جنگلهای آمازون خواهد شد

به گزارش انوار بلاگ، تیم کوک مدیرعامل اپل گفت که شرکت اپل در نظر دارد برای خاموش کردن هر چه زودتر آتش سوزی در آمازون یاری اقتصادی پرداخت کند.

شرکت اپل حامی اقتصادی اطفاء حریق جنگلهای آمازون خواهد شد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت اپل که پیش از این نیز سابقه ای طولانی در حمایت های اقتصادی از آسیب دیدگان حوادث یا مسائل مختلف داشته است، این بار نیز تصمیم دارد در کنار آسیب دیدگان جنگلهای آمازون قرار گیرد.

تیم کوک ، مدیر عامل شرکت اپل در توییتر گفت که پس از بحران آتش سوزی در منطقه آمازون تصمیم گرفته برای حمایت از این منطقه یاری های اقتصادی پرداخت کند. دانشمندان تاکنون بیش از 74000 آتش سوزی در برزیل در امسال به ثبت رسانده اند که تقریباً دو برابر تعداد آتش سوزی های ثبت شده در سال 2018 است.

تغییرات آب و هوایی مسئله مهمی برای کوک و اپل است و مدیرعامل این شرکت نیز بارها در این خصوص صحبت نموده است.تیم کوک گفت: دیدن آتش سوزی و ویرانی های جنگلهای بارانی آمازون ، یکی از مهمترین اکوسیستم های دنیا ، ویران کننده است. اپل مبالغی را اهدا خواهد نمود تا به حفظ تنوع زیستی و احیای جنگلهای آمازون در سراسر آمریکای لاتین یاری کند.

کوک جزییات بیشتری راجع به یاری اقتصادی که اپل میخواهد انجام دهد، فاش نکرد. رئیس جمهور برزیل ، روز شنبه 44،000 سرباز را برای مقابله با این حریق ها اعزام کرد. این اقدام پس از انتقاد از وی در خصوص نحوه برخورد با اوضاع انجام شد. وی پیش از این نگرانی های مربوط به آتش سوزی را احساسی توصیف می کرد.

آمازون بیش از نیمی از جنگلهای بارانی باقیمانده کره زمین را به خود اختصاص داده است. جنگلهایی که اغلب به عنوان ریه های سیاره از آن یاد می گردد. براساس گزارشها، جنگل زدایی طی 40 سال گذشته به یک بحران فزاینده تبدیل شده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 155

به "شرکت اپل حامی اقتصادی اطفاء حریق جنگلهای آمازون خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت اپل حامی اقتصادی اطفاء حریق جنگلهای آمازون خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید