سنگ اندازی ترامپ در اتحاد غول های فناوری: ردیابی COVID-19 توسط اپل و گوگل مشکلاتی عظیم در قانون اساسی ایجاد می نماید

به گزارش انوار بلاگ، رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ مدعی شد که همکاری غول های فناوری برای مبارزه با کرونا وجهه قانونی ندارد. این موضوع می تواند سنگی عظیم پیش پای غول های فناوری ایجاد کند.

سنگ اندازی ترامپ در اتحاد غول های فناوری: ردیابی COVID-19 توسط اپل و گوگل مشکلاتی عظیم در قانون اساسی ایجاد می نماید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ترامپ ادعا می نماید فناوری گوگل و اپل برای کشف COVID-19 برای بسیاری از مردم مسائل عظیم قانونی را ایجاد می نماید.

رئیس جمهور آمریکا این اظهارات را روز دوشنبه در یک نشست مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد و افزود که این موضوع طی چهار هفته آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت. هفته گذشته گوگل و اپل اعلام کردند با یکدیگر همکاری می نمایند تا بتوانند یک سیستم ردیابی را برای تشخیص شیوع ویروس کرونا ایجاد نمایند که به تدریج طی ماه های آینده رونمایی می گردد.

هنوز معین نیست که مسائل خاص قانون اساسی که ترامپ فکر می نماید در این فناوری وجود دارد چیست، اما دو شرکت می گویند که احتیاج به رضایت صریح کاربر دارند و اطلاعات شناسایی شخصی را جمع نمی نمایند؛ بنابراین هیچ نوع مشکل مهمی در حوزه امنیت داده های کاربران ایجاد نمی گردد.

گوگل و اپل پس از مشارکت خود، اعلام کردند که آن ها می توانند یک سیستم ردیابی مخاطب را به وسیله بلوتوث برای شناسایی شیوع کروناویروس ایجاد نمایند. ایده اصلی این است که در صورت تماس با شخصی که به ویروس مبتلا شده است، به افراد هشدار داده گردد.

ترامپ با تبادل نظر درباره این فناوری و نحوه استفاده از آن، گفت: ما بیش از یک مشکل قانون اساسی داریم، اما در این مورد تصمیم گیری خواهیم کرد. این چیزی است که ما می خواهیم در طی چهار هفته آینده با افراد زیادی درباره آن بحث کنیم. این روش می تواند یک روش بسیار دقیق باشد، اما بسیاری از مردم با آن مشکل دارند.

اپل و گوگل قول داده اند که هویت افرادی که COVID-19 مثبت دارند، برای سایر کاربران، معین نمی شوند. این همکاری باعث می گردد دستگاه های iOS و اندروید بتوانند با استفاده از برنامه های مقامات بهداشت عمومی ارتباط برقرار نمایند. شرکت های مذکور در ابتدا قصد داشتند مجموعه ای از API ها را در ماه مه منتشر نمایند که قابلیت همکاری بین اندروید و iOS را فراهم می نماید. طی ماه های آینده، شرکت ها امیدوارند که یک بستر گسترده تر و مستحکم تر برای ردیابی گسترش به وسیله فناوری بلوتوث ایجاد نمایند که کاربران بتوانند از آن استفاده نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 3983

به "سنگ اندازی ترامپ در اتحاد غول های فناوری: ردیابی COVID-19 توسط اپل و گوگل مشکلاتی عظیم در قانون اساسی ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ اندازی ترامپ در اتحاد غول های فناوری: ردیابی COVID-19 توسط اپل و گوگل مشکلاتی عظیم در قانون اساسی ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید