سقف سنوات مجاز تحصیل برای دانشجویان شهید بهشتی اعلام شد

به گزارش انوار بلاگ، دانشگاه شهید بهشتی سنوات مجاز تحصیل دانشجویان برای نیمسال نهم و دهم در مقطع کارشناسی را خاطرنشان کرد.

سقف سنوات مجاز تحصیل برای دانشجویان شهید بهشتی اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، سنوات مجاز تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد.

سنوات مجاز تحصیل برای نیم سال نهم تحصیلی

با توجه به شیوه نامه اجرایی آیین نامه آموزشی ورودی های سال 93 و بعد و با توجه به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ 31 خرداد سال 94 با پیشنهاد دانشکده و تایید مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه برای دوره کارشناسی پیوسته یک نیم سال نیم سال نهم مدت مجاز تحصیل افزایش می یابد.

بر اساس تبصره یک ماده ده آیین نامه آموزشی ورودی سال 1397 و ما بعد؛ در شرایط خاص در صورتی که دانشجو در مدت مقرر دانش آموخته نشود، به دانشجویان اجازه داده می شود با پیشنهاد استاد راهنما، تایید گروه و واحد آموزشی، حداکثر یک نیم سال به تحصیل ادامه دهد. اختیار اعطای سنوات نیم سال نهم به شورای آموزشی واحد تفویض می شود.

سنوات مجاز تحصیل برای نیم سال دهم تحصیلی

با توجه به شیوه نامه اجرایی آیین نامه آموزشی ورودی های سال 93 و بعد و با توجه به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ 31 خرداد سال 94 با پیشنهاد دانشکده و تایید مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه، ترم دهم برای دوره کارشناسی پیوسته مدت مجاز تحصیل افزایش می یابد. چنانچه دانشجو در این مدت دانش آموخته نشود از ادامه تحصیل محروم خواهد بود.

بر اساس تبصره یک ماده ده آیین نامه آموزشی ورودی سال 1397 و ما بعد دانشجویان نیم سال دهم اگر در این مدت تحصیل، دانش آموخته نشوند از ادامه تحصیل باز خواهند ماند و تصمیم گیری در خصوص بازگشت به تحصیل و اعطای سنوات نیم سال دهم در اختیار کمیسیون موارد خاص دانشگاه است.

دانشجویان ایثارگر و شاهد از ترم هشت به بعد می توانند با توجه به تبصره الحاقی به ماده 15 از دو ترم سنوات اضافی تسهیلات ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر استفاده کنند.

لازم به ذکر است؛ با توجه به جلسه هیئت رئیسه در سال 97، برای دانشجویان ورودی سال 93 و ما بعد؛ نیم سال تحصیلی اضافی نهم به صورت رایگان و عادی برای دانشجو محاسبه می شود و ترم دهم در صورت تایید مدیریت خدمات آموزشی برای دانشجویان ورودی 93 تا 96 و اخذ ترم دهم از کمیسیون بررسی موارد خاص برای دانشجویان ورودی 97، دانشجو ملزم به پرداخت هزینه طبق تعرفه مصوب هیئت امنای دانشگاه است.

به همین منظور دانشجویان ورودی 97 و ما بعد در صورت عدم فراغت از تحصیل تا خاتمه ترم نهم، ابتدا باید از سوی واحد آموزشی اخراج خاتمه سنوات شوند و سپس درخواست خود را برای ادامه تحصیل به کمیسیون بررسی موارد خاص ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 9129

به "سقف سنوات مجاز تحصیل برای دانشجویان شهید بهشتی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف سنوات مجاز تحصیل برای دانشجویان شهید بهشتی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید