خبر جدید درباره افزایش سرمایه شرکت های بورسی

به گزارش انوار بلاگ، علی بیگ زاده، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد تعداد افزایش سرمایه های ثبت شده در سال 98 بیان داشت: در سال 98 مجوز انجام افزایش سرمایه 146 شرکت در مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس صادر شده است.

خبر جدید درباره افزایش سرمایه شرکت های بورسی

وی در این خصوص ادامه داد: مبلغ مجوزهای صادره برای افزایش سرمایه ناشران ثبت شده نزد سازمان در سال 98 نسبت به سال قبل رشد 75 درصدی داشته است این در حالی است که افزایش سرمایه از محل سود انباشته و مطالبات و آورده نسبت به سال قبل رشد 64 درصدی داشته است.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس در این خصوص اشاره داشت: مجوزهای صادره برای عرضه عمومی سرمایه ای، بدهی و همچنین شروع معاملات ثانویه در سال 98 بالغ بر 210 هزارمیلیارد تومان بوده، این در حالی است که این رقم در سال 97 مبلغ 114 هزار میلیارد بوده است.

بیگ زاده در ادامه اضافه کرد: بر اساس آمار منتشر شده شرکت های سهامی در سال 98، بر اساس مجوزهای صادره، 62 درصد افزایش سرمایه ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، 21 درصد از محل سود انباشته، 12 درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی ازمحل اندوخته ها تأمین اقتصادی شده است.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 8 تیر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4337

به "خبر جدید درباره افزایش سرمایه شرکت های بورسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر جدید درباره افزایش سرمایه شرکت های بورسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید