خبرنگاران سفیر آمریکا نگرانی ساختگی از تسلیحات ایران را تکرار کرد

به گزارش انوار بلاگ، نیویورک- خبرنگاران- نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد برداشته شدن ممنوعیت تسلیحاتی ایران برای ثبات منطقه نگران کننده است و باعث برانگیخته شدن درگیری ها خواهد شد.

خبرنگاران سفیر آمریکا نگرانی ساختگی از تسلیحات ایران را تکرار کرد

کلی کرافت روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع یمن برگزار گردید، اضافه نمود: یک ماه پیش، نیروهای آمریکا و متحدان آن، در ساحل یمن یک کشتی را که حاوی اسلحه ایرانی بود که برای حوثی ها در نظر گرفته شده بود ، توقیف کردند.

ادعای نماینده آمریکا در سازمان ملل از این جهت قابل توجه است که گزارش های نخستین خود مقامات آمریکایی مدعی توقیف یک قایق بود که اکنون به کشتی تبدیل شده است.

علاوه بر آن، هیچ کارشناس حرفه ای نتوانسته است تایید کند این تسلیحات منشا ایرانی داشته است و بیشتر شبیه نمایش ساختگی برای دستیابی به اهداف تبلیغاتی علیه ایران به منظور اثرگذاری بر افکار عمومی در راستای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران است که در مهرماه سال جاری به خاتمه می رسد.

کرافت ادوات به دست آمده از این قایق ادعایی را موشک های سطح به هوا، حمله زمینی و ضد تانک؛ به علاوه سلاح های پیشرفته دیگر نامید در حالیکه تعداد گزارش شده از این تسلیحات به قدری ناچیز است که حتی برای یکساعت از جنگ خانمان سوز یمن را هم پوشش نمی دهد.

با این حال نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد بدون در نظر دریافت میلیاردها دلار تسلیحات آمریکایی و غربی اهدایی به سعودی ها برای بمباران شهروندان بی گناه و بچه ها معصوم یمنی مدعی شد: کوشش های ایران برای تسلیح حوثی ها فقط درگیری را طولانی می نماید.

ظاهرا از نظر مقامات آمریکایی، بمباران یکجانبه و جنایت جنگی ائتلاف سعودی علیه مردم بی دفاع یمن، تنها راه خاتمه دادن به این درگیری است.

کرافت همچنین نسبت به برداشته شدن ممنوعیت تسلیحاتی ایران در مهرماه سال جاری ابراز نگرانی کرد و گفت: ایران از پیش تحت تحریم ها در حال برانگیختن درگیری است و احمقانه خواهد بود باور کنیم این فعالیت مخرب وقتی محدودیت های بین المللی وجود نداشته باشد، افزایش نمی یابد.

این مقام آمریکا ظاهرا فراموش نموده است تحریم تسلیحاتی یمن، هیچ ارتباطی به ممنوعیت خرید و فروش تسلیحات متعارف ایران ندارد و ایران یا هر کشوری دیگری چه تحت ممنوعیت باشد یا نباشد، ملزم است قطعنامه های شورای امنیت را رعایت کند هرچند که خود آمریکایی ها در حداقل سه سال گذشته نشان دادند آنها هم در عمل نکردن به قطعنامه شورای امنیت ابایی ندارند و با تهدید و تطمیع، کشورهای دیگر را هم به اجرا نکردن قطعنامه مورد تاکید همه کشورها و نهادهای بین المللی یعنی 2231 وادار می سازند.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5305

به "خبرنگاران سفیر آمریکا نگرانی ساختگی از تسلیحات ایران را تکرار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفیر آمریکا نگرانی ساختگی از تسلیحات ایران را تکرار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید