خبرنگاران خلبان شهید خلعتبری یک سردار ملی است

به گزارش انوار بلاگ، تهران-خبرنگاران- خلبان پیشکسوت نیروی هوایی ارتش گفت: شهید حسین خلعتبری یک سردار ملی و از ستارگان درخشان تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس است.

خبرنگاران خلبان شهید خلعتبری یک سردار ملی است

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان حسین چیت فروش از خلبانان پیشکسوت نیروی هوایی ارتش با اشاره به سالروز شهادت سرلشکر حسین خلعتبری در یکم فروردین 1364، گفت: یکم فروردین سالروز شهادت شهید سرلشگر حسین خلعتبری اعجوبه ای مثال زدنی و یکی از ستارگان درخشان تاریخ ایران اسلامی، دفاع مقدس و نیروی های مسلح است.

وی با بیان اینکه شهید خلعتبری خلبان فانتوم و یک سردار ملی است، توضیح داد: خلعتبری قهرمانی بود که مسئولیت پشتیبانی و صیانت از دریا و برقراری امنیت در خلیج فارس و پایگاه بوشهر را برعهده داشت و یکی از خلبانان و ستارگان ویژه در این پایگاه هوایی بود که از لحاظ مردمی و بین خلبانان به حسین ماوریک معروف بود، ماوریک یک موشک ضددریاست که اهداف متحرک را در دریا مورد هدف قرار می دهد به دلیل اینکه خلعتبری بیشتر ماموریت های خود را علیه اهداف دشمنان در دریا انجام می داد به این نام معروف بودند.

خلبان پیشکسوت نیروی هوایی ارتش با اشاره به شهادت سرلشکر خلعتبری در یکم فروردین، خاطر نشان کرد: هنگامی که مردم عید باستانی و کهن نوروز را جشن می گیرند عده ای از عزیزان باید از آسمان کشور صیانت نمایند تا مردم با آرامش در کنار خانواده سال نو را جشن بگیرند. خلعتبری هم در پاسداری از میهن اسلامی و برای امنیت و آرامش مردم در روز عید نیز در ماموریت بود و به شهادت رسید.

امیر چیت فروش با اشاره به توطئه های دشمنان علیه ملت ایران گفت: برای شناخت بیشتر غرب باید رفتار آنها در گذشته را به خوبی مطالعه کنیم و بدانید آنها چگونه با ملت ایران برخورد نموده اند. در جنگ تحمیلی چون رجحان هوایی با نیروهای ما بود کشورهای غربی یک پکیج کامل متشکل از تجهیزات مختلف مثل هواپیماهای فوق پیشرفته میراژ را به نیروی هوایی عراق دادند و نیروی هوایی رژیم بعثی عراق که تمام تجهیزاتش مثل میگ، سوخو، توپولوف، ایلوشین همه ساخته شرق بود با یاری غرب به انواع هواپیماهای میراژ، سوپر اتاندارد، هلی کوپترها و پدافندهای مختلف مجهز شد و همین هواپیمای میراژ فرانسوی بود که با شهید خلعتبری در اول فروردین 64 درگیر شده و وی را به شهادت رساند.

وی اضافه کرد: شهید خلعتبری که در جنگ خیلی خوب درخشیده بود، برای چند ماه به ماموریتی در دادگاه لاهه راهی شد اما طاقت نیاورد و به وطن بازگشت و جنگ و دفاع از کشور را به ماموریت ترجیح داد. او با وجود اینکه مهمان در خانه داشت برای پاسداری از آسمان کشور جان خود را از دست داد.

خلبان پیشکسوت نهاجا گفت: اطرافیان و خانواده شهید خلعتبری نیز انسان هایی ویژه و با عزت نفس بالایی هستند. خود شهید هم بسیار جوانمرد بود و می گفت اگر ذره ای خاک ایران به پوتین یک دشمن بعثی مانده باشد با خون خود آن را می شویم.

امیر چیت فروش در خاتمه گفت: غرب با حمایت از رژیم بعثی عراق و دادن تسلیحات مدرن مثل میراژ بهترین جوانان کشور از جمله شهید خلعتبری را به شهادت رساند که باید انتقام این جوانان را از غرب گرفت و آنها باید پاسخ گوی جنایات خود باشند. آنها در طول هشت سال جنگ تحمیلی تجهیزات بسیاری را به صدام دادند و در نهایت رو سیاه شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8702

به "خبرنگاران خلبان شهید خلعتبری یک سردار ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خلبان شهید خلعتبری یک سردار ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید