جنبلاط: حریری و میشل عون گفت وگو را ازسر بگیرند

به گزارش انوار بلاگ، رئیس حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان در سخنانی خواهان آشتی میان رئیس جمهوری و نخست وزیر کشورش و از سرگیری گفت وگوهای تشکیل دولت میان آنها شد.

جنبلاط: حریری و میشل عون گفت وگو را ازسر بگیرند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان در گفت وگو با روزنامه القبس کویت با اشاره به تشکیل نشدن دولت کشورش و شکست ابتکارعمل امانوئل ماکرون برای تشکیل دولت لبنان، گفت: این ما در داخل لبنان هستیم که مسئول این شکست هستیم؛ چراکه نمی توانیم دولت را تشکیل دهیم.

جنبلاط اضافه کرد: اگر نتوانیم دولت را تشکیل دهیم، چه امیدی به ابتکار عمل فرانسه یا غیر فرانسه و یا موارد دیگر است؟

وی ادامه داد: من نیز همصدا با بشاره پطرس الراعی، اسقف اعظم مارونی های لبنان خواهان ازسرگیری گفت وگوها میان میشل عون، رئیس جمهوری و سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان می شوم.

اسقف اعظم مارونی های لبنان دوشنبه خواهان آشتی میان رئیس جمهوری و نخست وزیر مکلف این کشور شد.

اختلاف میان عون و حریری از دسامبر به دلیل اختلاف نظر درباره تشکیل کابینه، تشدید شد و هفته گذشته به اوج خود رسید و عون در سخنانی حریری را آشکارا دروغگو خطاب کرد.

حریری اکتبر به تشکیل دولت مکلف شد و تعهد داد فورا دولتی تشکیل دهد که قادر به احیای نقشه راه فرانسه باشد اما اختلافات سیاسی قدیمی مذاکرات تشکیل دولت را ناکام گذاشته است و این درحالی است که آژانس های سازمان ملل نسبت به فاجعه اجتماعی در لبنان به دلیل پیامدهای انفجار بندر بیروت و همچنین بحران مالی و کرونا هشدار می دهند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 7922

به "جنبلاط: حریری و میشل عون گفت وگو را ازسر بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبلاط: حریری و میشل عون گفت وگو را ازسر بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید