جزئیات نقشه بازمهندسی فعالیت های تشکیلات دانش آموزی پیشتازان

به گزارش انوار بلاگ، تهران (پانا) - قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی جزئیات نقشه بازمهندسی فعالیت های تشکیلات دانش آموزی پیشتازان را تشریح کرد.

جزئیات نقشه بازمهندسی فعالیت های تشکیلات دانش آموزی پیشتازان

اسماعیل بحری زاده در بخش بعدازظهر نشست قطبی تبیین بازمهندسی تشکیلات دانش آموزی پیشتازان در اردوگاه شهید باهنر به نقشه بازمهندسی فعالیت های تشکیلات دانش آموزی پیشتازان اشاره نمود و آن را در بخش هایی مانند دستگاه فکری، فلسفه بازمهندسی، ارزش های اساسی، استقلال هویتی، دکترین حاکم بر بازمهندسی، رسالت و ماموریت، شناخت محیطی، چشم انداز، سیاست های اجرایی، تحلیل محیطی، اهداف، تدوین و تبیین راهبردها، تبدیل راهبردها به برنامه عملیاتی و پژوهش محوری خواند که در این بازمهندسی آورده شده است.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی محورهای بازمهندسی را ساختار، نشان ها، نمادها و علائم، محتوای آموزشی و کمیته های فنی دانست.

بحری زاده درباره ساختار تشکیلاتی گفت: در ساختار تشکیلاتی اعضای پیشتاز، تیم، رسته و گروه مضربی از عدد 7 است.

وی درباره جدول رتبه بندی تشکیلاتی مربیان افزود: در این جدول وظیفه و نقش مربیان با تقسیم بندی مربی عالی، خبره، ارشد و کاردان تعیین و در جدول مدرسان نیز وظایف برای مدرس بین الملل، ملی، استانی و منطقه ای بیان شده است.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی با بیان اینکه تعریف پیشتاز و توضیح وظایف اعضا در این بازمهندسی بیان شده است درباره نشان های تشکیلات گفت: نشان های دوره ای براساس عناوین دوره تحصیلی سند تحول مطرح شده است؛ نشان دوره ابتدایی با عنوان پیشتاز بالنده و با رنگ قرمز، نشان متوسطه با عنوان پیشتاز یابنده و با رنگ زرد و نشان پیشتاز دوره دوم متوسطه با عنوان پیشتاز بالنده و با رنگ آبی دیده شده است.

بحری زاده مطرح نمود: نشان های تعلیماتی اعضا در دوره اول ابتدایی نشان شادابی، دوره دوم ابتدایی نشان شکوفایی، دوره اول متوسطه نشان دانایی و دوره دوم متوسطه نشان توانایی خواهد بود.

وی همچنین در بحث نمادها از 14 فضیلت تشکیلاتی یاد کرد که از اهداف دوره های تحصیلی گرفته شده است و گفت: شعار تشکیلات پیشتازان گام دوم انقلاب، پیشگامان تمدن نوین اسلامی و راهبرد تشکیلات همفکری، همدلی، همکاری است.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی میثاق تشکیلاتی پیشتازان را که من، که یک پیشتاز هستم، در پیشگاه الهی عهد می بندم که: وظیفه ام را نسبت به دستورات الهی انجام دهم است، اعلام و به سلام، علامت و آرم تشکیلاتی پیشتازان نیز اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8541

به "جزئیات نقشه بازمهندسی فعالیت های تشکیلات دانش آموزی پیشتازان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نقشه بازمهندسی فعالیت های تشکیلات دانش آموزی پیشتازان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید