توسعه شرکت های تعاونی دانش بنیان و نوآور در کشور

به گزارش انوار بلاگ به نقل از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در جلسه ای که با حضور محمد کبیری، معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ البرز محمدی، مدیرکل تعاونی های تولیدی کشور؛ به همراه رضا نقی پور اصل، مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته و دیگر اعضای هیأت مدیره صندوق در محل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته برگزار گردید، تفاهم نامه همکاری مشترک میان دو طرف به امضاء رسید.

توسعه شرکت های تعاونی دانش بنیان و نوآور در کشور

محمد کبیری، معاون تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این مراسم اظهار کرد: ما برای توسعه تکنولوژی احتیاج داریم با بخش های مختلف علمی و حمایتی در سطح کشور همکاری داشته باشیم و از این رو در نخستین اقدام، همکاری مشترکی را با صندوق نوآوری و شکوفایی شروع نموده ایم.

وی هدف از همکاری فوق را ایجاد مراکز نوآوری بخش تعاون عنوان و تشریح کرد: دو هدف اصلی تشکیل این مراکز، افزایش بهره وری و نفوذ دادن تکنولوژی در شرکت های تعاونی و حمایت از تعاونی های دانش بنیان و نوآور است.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در این بین تعاونی هایی هم وجود دارند که دانش بنیان نیستند اما اقداماتشان شفاف و نوآورانه است که به دنبال رسمی کردن این نوع تعاونی ها هم هستیم. در ادامه این راستا و به خصوص به منظور توسعه هدف دوم این طرح، احتیاجمند همکاری جدی با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته نیز هستیم.

کبیری با بیان اینکه به دنبال این اقدامات مقدمه حمایت از تعاونی های دانش بنیان یا تعاونی های نوآور فراهم می گردد، گفت: علاقه داریم برای سرعت بخشیدن به این حرکت به فصل مشترکی با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته برسیم که در این زمینه اولویت ما همکاری مشترک در بحث سرمایه گذاری ریسک پذیر با صندوق است؛ در این راستا سعی داریم از انباشت تجربه گرانبهای اعضای صندوق در این حوزه استفاده نموده و تجربه پیروز در حمایت از شرکت ها را به بخش تعاون منتقل کنیم.

وی اضافه نمود: یکی دیگر از اولویت های حمایتی ما شرکت های استارتاپی هستند و به دنبال این هستیم که شرکت های استارتاپی را در قالب تعاونی فعال کنیم و به این منظور احتیاجمند فعال کردن مراکز نوآوری هستیم.

رضا نقی پور مدیرعامل صندوق خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه راهبردی صندوق، هدف ما حمایت حداکثری در بخش های ارائه تسهیلات، صدور ضمانت نامه، ارائه خدمات کارشناسی و سرمایه گذاری ریسک پذیر است که امید است این تفاهم نامه مقدمه ای بر توسعه حمایت های ما از سرمایه گذاری ریسک پذیر خواهد بود و این مهم با وجود توانمندی های معاونت تعاون وزارت کار یقیناً محقق خواهد شد.

نقی پور اصل اضافه نمود: در بحث ارائه خدمات کارشناسی به شرکت ها نیز طبق اساسنامه جدید صندوق و توجه ویژه به مبحث اشاعه دانش فنی در آن، این امر بر عهده صندوق گذاشته شده و به صورت خاص در برنامه مدیران این شرکت واقع شده است. ما همچنین به تجاری سازی دانش انباشته شده و اشاعه آن، هم در درون مرزها و هم بیرون از مرزها، توجه ویژه ای داریم و بحث انتقال و تجاری سازی دانش انباشته مراکز علمی و فنی کشور، در دستور کار مسئولین نیز قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 139

به "توسعه شرکت های تعاونی دانش بنیان و نوآور در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه شرکت های تعاونی دانش بنیان و نوآور در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید