تردید درباره واکسن انگلیسی کرونا، میمون ها کرونا گرفتند

به گزارش انوار بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، به گفته کارشناسان ممکن است واکسن کرونایی که توسط محققان دانشگاه آکسفورد توسعه یافته از ابتلای افراد به این ویروس جلوگیری نکند.

تردید درباره واکسن انگلیسی کرونا، میمون ها کرونا گرفتند

آخرین آزمایش های واکسن دانشگاه آکسفورد روی میمون های رزوس ماکاک نشان می دهد ویروس موجود در بینی حیواناتی که دوزی از آن را دریافت نموده اند به اندازه همان میمون هایی است که واکسینه نشده اند.

این امر حاکی از آن است که درمان مذکور که تا به امروز 90 میلیون پوند سرمایه از دولت انگلیس دریافت نموده، احتمالاً نمی تواند گسترش این ویروس مرگبار را کنترل کند.

البته گزارش های اولیه حاکی از آن است که واکسن مذکور تا حدودی در برابر کووید 19 ایمنی ایجاد می نماید. همچنین این درمان اجازه نمی دهد ویروس به اعماق ریه ها برسد.

واکسن مذکور ChAdOx1nCov-19 نام دارد و هم اکنون نخستین مرحله آزمایش های بالینی آن در حال انجام است.

در گزارشی در نشریه فوربس آمده است: تمام میمون های واکسینه شده در دانشگاه آکسفورد هنگامی که در برابر ویروس قرار گرفتند، به آن مبتلا شدند. هیچ تفاوتی در میزان آر ان ای ویروسی ردیابی شده در میمون های واکسینه شده در مقایسه با میمون های واکسینه نشده وجود ندارد. به عبارت دیگر تمام حیوانات واکسینه شده به ویروس مبتلا شدند.

جان بال استاد بیولوژی مولکولی در دانشگاه ناتینگهام می گوید: مقدار ژنوم ویروس ردیابی شده در بینی میمون های واکسینه شده و نشده، ردیابی شده است و این امر ما را نگران می نماید.

او می افزاید: اگر این امر مشابه چیزی باشد که در بدن انسان اتفاق می افتد، احتمال ابتلای افراد واکسینه شده به کووید 19 و انتشار آن وجود دارد. این امر به گسترش ویروس در سراسر اجتماع منجر می گردد.

از سوی دیگر النور رایلی استاد ایمونولوژی و بیماری های عفونی در دانشگاه ادینبرا می گوید: در این فرایند تعداد آنتی بادی های فراوری شده برای جلوگیری از ابتلاء به ویروس کافی نبوده است.

او می افزاید: اگر نتایج مشابهی در انسان ها نیز دیده گردد، احتمالاً واکسن به طور جزئی از ابتلاء به این عفونت در دریافت کننده جلوگیری می نماید اما احتمال انتقال ویروس به افراد دیگر کم نمی گردد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4694

به "تردید درباره واکسن انگلیسی کرونا، میمون ها کرونا گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردید درباره واکسن انگلیسی کرونا، میمون ها کرونا گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید