تداوم صدرنشینی غارنشینان و عملکرد ضعیف سرزمین آواره ها (باکس آفیس هفته)

به گزارش انوار بلاگ، انیمیشن غارنشینان: عصر جدید این هفته نیز در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته است. فیلم سرزمین آواره ها با بازی فرانسیس مک دورمند هم از چند روز قبل روی پرده رفته، اما استقبال سینمادوستان آمریکایی از این فیلم برنده شیرطلایی جشنواره ونیز و یکی از مدعیان اصلی اسکار بهترین فیلم در سال 2021 اندکی پایین تر از انتظار بوده است.

تداوم صدرنشینی غارنشینان و عملکرد ضعیف سرزمین آواره ها (باکس آفیس هفته)

به استثنای جنگ با بابابزرگ و فیلم تازه وارد سرزمین آواره ها، میزان فروش سایر فیلم های حاضر در میان ده فیلم پرفروش آمریکا در آخر هفته منتهی به 3 اسفند (21 فوریه) در قیاس با هفته گذشته کاهش یافته است. این هفته تنها دو فیلم بیشتر از 1 میلیون دلار فروخته اند و مجموع فروش ده فیلم بالای جدول حتی به 8 میلیون دلار هم نمی رسد!

  • کارآگاه محله چینی ها 3 رکورد افتتاحیه انتقام جویان: انتها بازی را شکست

تقریبا 3 ماه از نمایش انیمیشن جدید دریم ورکس و یونیورسال پیکچرز می گذرد، اما به خاطر نبود رقیبی جدی در سینماها و اکران نشدن فیلم های جذاب طی هفته های اخیر غارنشینان: عصر جدید فروش خوب و پیوسته ای را تجربه می نماید و مجموع فروش آن در سراسر دنیا فراتر از 154 میلیون دلار رفته که سهم بازار آمریکا و بازارهای بین المللی از این رقم به ترتیب 50 و 103 میلیون دلار است. این انیمیشن هفته گذشته با فروشی 1.7 میلیون دلاری برای دومین هفته پیاپی در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته است.

فروش چیزهای کوچک نسبت به هفته گذشته 40 درصد کاهش یافته است، اما به خاطر عملکرد بد یهودا و مسیح سیاه جدیدترین ساخته جان لی هنکاک با 1.2 میلیون دلار فروش نسبت به هفته گذشته یک پله سعود داشته و به صندلی دوم باکس آفیس رسیده است. این فیلم داستان دو پلیس در دهه 1990 میلادی را روایت می نماید که با یاری یکدیگر قصد دارند یک قاتل زنجیره ای را شناسایی و دستگیر نمایند.

نمایش چیزهای کوچک در بازارهای بین المللی هم شروع شده و بر اساس آمار باکس آفیس موجود فیلم جدید کمپانی برادران وارنر در کشورهای اروپایی و آسیایی 8.4 میلیون دلار فروخته است تا مجموع فروش خود پس از 24 روز اکران را به 20.2 میلیون دلار برساند.

عموم منتقدان و سینمادوستان این فیلم را چندان نپسندیده اند. امتیاز چیزهای کوچک در راتن تومیتوز، متاکریتیک و IMDb به ترتیب 47 از 100، 54 از 100 و 63 از 100 است. دبوپریا دوتا، منتقد اسکرین رنت در بخشی از نقد خود آورده است: فیلم چیزهای کوچک اگرچه در نهایت به لطف کاریزمای دنزل واشنگتن و اتمسفر نوستالژیکش به عافیت می رسد، اما منطق های کلیشه ای و متزلزل داستانی به فیلم آسیب وارد نموده است.

فیلم یهودا و مسیح سیاه به کارگردانی شاکا کینگ، با بازی دنیل کالویا که او را بیشتر به خاطر برو بیرون به خاطر می آوریم از 10 روز پیش در سینماهای آمریکا روی پرده رفته و با توجه به دنیاگیری کروناویروس در مجوع فروش خوبی داشته است. در آخر هفته منتهی به 3 اسفند این فیلم با نمایش در 1888 سالن سینما 905 هزار دلار فروخته و مجموع فروش اش در آمریکا را به 3.39 میلیون دلار رسانده است. بیشتر منتقدان یهودا و مسیح سیاه را دوست داشته اند و میانگین امتیاز آن در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 87 از 100 و 96 از 100 است. علاوه بر منتقدان بسیاری از سینمادوستان هم از تماشای فیلم راضی بوده اند و امتیاز آن در IMDb بر اساس 11 هزار رای 7.8 از 10 است.

داستان فیلم یهودا و مسیح سیاه زندگی و فعالیت های سیاسی-اجتماعی فرد همپتون (با بازی دنیل کالویا)، رهبر حزب سیاسی پلنگ سیاه را در دهه 1960 میلادی به تصویر می کشد. یک مجرم به نام ویلیام اونیل که لاکیت استنفیلد نقش او را بازی می نماید، می پذیرد که به عنوان یک مخبر با پلیس اف بی آی (FBI) همکاری نموده و به داخل حزب نفوذ کند. مأمور روی میچل که توسط جسی پلمونز ایفای نقش شده است، مسؤول رسیدگی به اطلاعات این مخبر می شود. او نیل به همپتون خیانت نموده و بعضی از اطلاعات حذب را فاش می نماید. این فیلم کاملا بر گرفته از کتاب های تاریخ است و وجه های حقیقی و تاریخی آن بر تم های احساسی و داستانی غلبه دارد.

فروش زن شگفت انگیز 1984 نسبت به هفته گذشته 19 درصد افزایش یافته، اما این فیلم با 805 میلیون دلار فروش همچنان در رتبه چهارم قرار گرفته است. از اکران زن شگفت انگیز 2 در آمریکا تا به امروز 42.6 میلیون دلار نسیب برادران وارنر شده و باکس آفیس موجو میزان فروش جدیدترین ماجراجویی های پرنسس دایانا/زن شگفت انگیز در مجموع و بازارهای بین المللی را به ترتیب 159 و 116 میلیون دلار اعلام نموده است.

این فیلم پرنسس دایانا با بازی گل گدوت را به زمان جنگ سرد می کشاند. در سال 1984، زن شگفت انگیز با دو دشمن قدرتمند روبه رو می شود؛ باربارا ان مینروا یا چیتا و مکسول لرد. از سویی دیگر، معشوقه دایانا یعنی استیو ترور هم برای یاری به او بازمی شود. میانگین امتیاز فیلم زن شگفت انگیز 1984 در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 65 از 100 و 59 از 100 است که نشان می دهد بسیاری از منتقدان اثر جدید جنکیز را فیلمی خوب ارزیابی نموده اند.

فیلم مارکسمن با بازی لیام نیسون و به کارگردانی رابرت لورنتس همانند هفته گذشته باری دیگر به صندلی پنجم رضایت داده است. مارکسمن از 14 تا 21 فوریه 775 هزار دلار فروخته و مجموع درآمد آن از گیشه سینماهای آمریکا پس از 38 روز نمایش 11.4 میلیون دلار اعلام شده است. این فیلم از سه هفته پیش در بازهای بین المللی روی پرده رفته و بنا بر آمار باکس آفیس موجو، در استرالیا و چند کشور آفریقایی و آسیایی هم 3.7 میلیون دلار فروخته است.

فیلم مارکسمن داستان دامداری میانسال در مرز ایالت آریزونا را روایت می نماید که به محافظ یک پسر مکزیکی تبدیل می شود. جیم هنسن (با بازی لیام نیسون) به این پسر که ناامیدانه از دست قاتلان کارتل های خلافکار مکزیکی در حال فرا است، پناه می دهد و از او محافظت می نماید.

شکارچی هیولا طی روزهای گذشته 650 هزار دلار هزار دلار فروخته و به مکان هفتم بسنده نموده است. استقبال سینمادوستان در خاورمیانه و آسیای شرقی هم از جدیدترین ساخته پل دبلیو. اس. اندرسون خوب بوده و میزان فروش شکارچی هیولا در آمریکا، بازارهای بین المللی و در مجموع پس از 66 روز نمایش 13.4 ، 12.4 و 25.8 میلیون دلار اعلام شده است.

شکارچی هیولا بر اساس بازی محبوبی به همین نام ساخته شرکت کپ کام محصول 2018 ساخته شده است و داستان گروهی از سربازان انسانی به رهبری ناتالی آرتمیس (میلا یوویچ) را روایت می نماید که به سیاره هیولاها فرستاده شده اند. آرتیمس و هانتر باید با همکاری یکدیگر با موجودات وحشتناک ساکن سیاره جدیدشان مبارزه نمایند.

فیلم سرزمین آواره ها به کارگردانی کلوئی ژائو هفته گذشته در 1175 سالن نمایش داده شد و 503 هزار دلار فروخت. اگر سرچلایت پیکچرز می توانست این فیلم مهم را در سالن های بیشتری و با تبلیغات بهتر اکران کند، سرزمین آواره ها در نخستین هفته نمایش اش می توانست به فروش بالاتری دست یابد.

سرزمین آواره ها برای نخستین بار در جشنواره ونیز 2020 نمایش داده شد و توانست نظر مثبت اغلب سینمادوستان و منتقدان را به خود جلب کند. اما تعدادی از منتقدان هم چندان از فیلم جدید ژائو راضی نبوده اند و آن را فاقد نکات همدلی برانگیز و جذاب می دانند؛ در حالی که چنین فیلم های اجتماعی و شخصیت محوری می بایست پیش از هر چیز مخاطب را به شخصیت اصلی خود نزدیک و با او همراه نمایند تا تاثیرگذار ظاهر شوند. صوفیا نصراللهی در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده است: فیلم کلویی ژائو استاندارد است. نکته های خوبی دارد. فرانسیس مک دورمند بازیگر خوبی است اما آن پیش فرض های ستایش آمیز باعث می شود که در نهایت فیلم تماشاگرش را قانع کردن نکند. از سرزمین آواره ها تصویر دوست داشتنی واقعی آن خانه به دوش ها بیشتر در ذهنم مانده تا تصویری که مک دورمند از فرن ارائه می دهد. اما حتی در نمایش همان خانه به دوش ها هم فیلم در حد یک گزارش ژورنالیستی عمل می نماید.

  • نقد فیلم سرزمین آواره ها؛ آن ور آبی ها هم مثل ما جوگیر می شوند

انتظار داریم طی هفته های آینده و تا پیش از پخش این فیلم در سرویس های آنلاین، شاهد تداوم حضور سرزمین آواره ها در جدول باکس آفیس باشیم. امتیاز جدیدترین ساخته کلوئی ژائو در متاکریتیک، راتن تومیتوز و IMDb به ترتیب 94 از 100، 95 از 100 و 76 از 100 است.

فیلم سرزمین (Land) به کارگردانی رابین رایت و با فیلم نامه ای از جسی چاتم و ارین دیگنام هفته گذشته در 1231 سالن روی پرد رفت و توانست 500 هزار دلار بفروشد تا صندلی ششم جدول را از آن خود کند. در خلاصه داستان رسمی سرزمین آمده است: پس از اینکه یک زن میانسال در بیابان مرگ را از نزدیک لمس می نماید، دوباره باید به زندگی و شرایط عادی بازشود.

عموم منتقدان و فیلم بین ها از تماشای سرزمین راضی بوده اند و امتیاز این فیلم درام در IMDb، راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 68 از 100 ، 69 از 100 و 61 از 100 است که نشان می دهد اگر به قصه های آرام و تا حدودی زنانه علاقه داشته باشید، از تماشای نخستین ساخته رابین رایت پشیمان نخواهید شد. سارا میشل فِترز در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: اگرچه سرزمین تأثیر زیادی بر مخاطب خود نمی گذارد، اما یک تجربه سینمایی لذت بخش از بقاست.

فیلم اخبار دنیا با بازی تام هنکس و هلنا زنگل همچنان فروش قابل قبولی دارد و هفته گذشته به طور میانگین با نمایش در 1243 سالن به فروشی 245 هزار دلاری دست یافته است. اکران اخبار دنیا به کارگردانی پل گرینگرس هنوز در بازارهای دنیای شروع نشده و این فیلم تا به امروز تنها در آمریکا روی پرده رفته و باکس آفیس موجو مجموع فروش آن را پس از 59 روز نمایش 11.7 میلیون دلار اعلام نموده است.

اخبار دنیا فیلمی درام به نویسندگی لوک دیویس و پل گرینگرس بوده که داستان آن از رمان اخبار دنیا نوشته پاولت جایلز اقتباس شده است. فیلم درباره یک گوینده اخبار است که در میان حوادث بعد از جنگ داخلی آمریکا باید یک دختر یتیم را به بستگان زنده اش برساند، اما این سفر چندان ساده نیست و مخاطرات زیادی پیش روی آن ها قرار می گیرد.

امتیاز این فیلم در IMDb و راتن تومیتوز تا به این ساعت به ترتیب 72 از 100 و 85 از 100 است که نشان می دهد عموم مردم و منتقدان فیلم جدید هنکس را دوست داشته اند. برایان لوری از CNN در بخشی از نقد خود درباره اخبار دنیا آورده است: این فیلم یک اثر جامع است که داستانی آشنا را در بستر پس زمینه ای تاریخی ارائه می دهد.

جنگ با بابابزرگ با بازی رابرت دنیرو با 224 هزار دلار فروش برای بیستمین هفته متوالی در جمع پرفروش ترین ها قرار گرفته است. 136 روز از زمان اکران این فیلم می گذرد و جدیدترین ساخته تیم هیل در تمام این مدت فروش قابل قبولی داشته است. مجموع فروش این فیلم کمدی-خانوادگی پس از 20 هفته نمایش نمایش 36.6 میلیون دلار اعلام شده که سهم سینماهای آمریکا و سایر کشورهای دنیا از این رقم به ترتیب 20.3 و 16.3 میلیون دلار است.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
خانواده غارنشینان: عصر جدید

The Croods: A New Age

131.750.8
چیزهای کوچک

The Little Things

41.211.8
یهودا و مسیح سیاه

Judas and the Black Messiah

20.93.3
زن شگفت انگیز 1984

Wonder Woman 1984

80.842.6
مارکسمن

The Marksman

60.711.4
شکارچی هیولا

Monster Hunter

100.513.4
سرزمین آواره ها

Nomadland

10.50.5
سرزمین

Land

20.51.6
اخبار دنیا

News of the World

90.211.7
جنگ با بابابزرگ

The War with Grandpa

200.220.3

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8310

به "تداوم صدرنشینی غارنشینان و عملکرد ضعیف سرزمین آواره ها (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم صدرنشینی غارنشینان و عملکرد ضعیف سرزمین آواره ها (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید