بیکاری و کمبود آب مشکل اصلی روستا های استان اردبیل

به گزارش انوار بلاگ، استاندار اردبیل گفت: بیکاری، کمبود آب شرب و کشاورزی مشکل اصلی روستا های استان است.

بیکاری و کمبود آب مشکل اصلی روستا های استان اردبیل

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از اردبیل، سید حامد عاملی، استاندار اردبیل در اولین سفر شهرستانی خود به شهرستان نیر و دیدار با مردم در مسجد جامع این شهر با بیان اینکه مشکل بیکاری، کاهش آب شرب و کشاورزی یک مشکل مشترک در همه روستا های استان است گفت: در 40 روز از مسوولیتم در استانداری بیشتر مطالبه ها و درخواست ها مسایل اشتغال و کمبود آب بوده و با برنامه ریزی های لازم این مسایل قابل حل است.

او اظهار کرد: باید در حل مسائل موجود همه تلاش کنیم و با وحدت، همدلی و کاهش قوانین مانع سرمایه گذاری و تولید ثروت گام های اساسی برداریم.

استاندار اردبیل ادامه داد: برخی قوانین وضع شده مانع تولید است و هنر مسوولان برای حل این موانع، جذب سرمایه و اعتبارلازم و رفع مسائل موجود است.

عاملی با بیان اینکه از زمان استان شدن اردبیل جمعیت افزایش چندانی نداشته گفت: چندین سال است که جمعیت استان یک میلیون دویست و هفتاد هزار نفر بوده و هفتاد هزار نفر بیکار وجود دارد این آمار باید تغییر یابد.

او اظهار کرد: از لحاظ منابع طبیعی کمبودی در سطح شهرستان وجود ندارد و باید مسائل و ظرفیت های موجود احصا شود تا با برنامه ریزی راهبردی از میزان گرفتاری های مردم و بیکاری موجود کاسته شود.

استاندار اردبیل شرح داد: با پتانسیلی که در منطقه وجود دارد بیشتر منطقه ها می تواند به باغ ها و منطقه ها گردشگری تبدیل شود و تغییر تفکر و کاهش بروکراسی اداری می تواند به تولید بیشتر ثروت در این شهرستان کمک کند.

عاملی گفت: هدف و نیت اصلی دولت قوی مردمی، تولید ثروت، کاهش بیکاری و حمایت از سرمایه گذاران است که این مساله می تواند به مهاجرت معکوس نیز کمک کند.

او اضافه نمود: شهرستان نیر از نعمات بزرگ الهی برخوردار است، اما مسائل بروکراسی و قوانین دست و پاگیر و از همه مهمتر تنگ نظری مشکل اصلی استان است.

در این دیدار امام جمعه شهر، رییس شورای شهر و جمعی از مردم مسائل و مسایل موجود در شهرستان نیر را مطرح کردند.

ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 11796

به "بیکاری و کمبود آب مشکل اصلی روستا های استان اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیکاری و کمبود آب مشکل اصلی روستا های استان اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید