بلینکن: فقط چند هفته برای نجات توافق ایران زمان به جای مانده است

به گزارش انوار بلاگ، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که تنها چند هفته برای نجات توافق هسته ای ایران به جای مانده است.

بلینکن: فقط چند هفته برای نجات توافق ایران زمان به جای مانده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا پنجشنبه گفت که تنها چند هفته برای نجات توافق هسته ای ایران زمان به جای مانده است و ایالات متحده آماده است در صورت شکست مذاکرات، گزینه های دیگر را بررسی کند.

بلینکن در گفتگو با ایستگاه رادیویی عمومی آمریکا موسوم به ان. پی. آر گفت: فکر می کنم فقط چند هفته دیگر فرصت داریم تا ببینیم آیا می توانیم به پایبندی متقابل برگردیم یا خیر.

او مدعی شد: زمان ما بسیار بسیار کم است، زیرا ایران به نقطه ای نزدیک تر و نزدیک تر می شود که می تواند با سرعت بسیار کوتاه، مواد شکافت پذیر کافی برای یک سلاح هسته ای را تولید کند.

به گفته این دیپلمات ارشد آمریکایی، تهران به پیشرفت های هسته ای دست یافته است که بازگشت آن ها به طور فزاینده ای سخت می شود، زیرا آن ها چیز هایی یاد می گیرند، در نتیجه کار های جدیدی انجام می دهند که از محدودیت های خود بر اساس توافق خارج می شوند.

بلینکن گفت که احیای توافق هسته ای با ایران بهترین نتیجه برای امنیت آمریکا خواهد بود، اما اگر نتوانیم، در پی گام های دیگر و گزینه های دیگر با متحدان خود از جمله در اروپا و خاورمیانه خواهیم بود.

به ادعای وزیرخارجه آمریکا، گزینه های دیگر در هفته ها و ماه های گذشته نیز موضوع کار بوده اند و ما برای هر دوره آماده ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 12708

به "بلینکن: فقط چند هفته برای نجات توافق ایران زمان به جای مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: فقط چند هفته برای نجات توافق ایران زمان به جای مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید