آنالیز طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی در سیدنی استرالیا

به گزارش انوار بلاگ، در این مطلب به آنالیز دکوراسیون و طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی بسیار شیک و مدرن در شهر سیدنی کشور استرالیا می پردازیم که در نوع خود در دنیا بی نظیر است. در ابتدای قسمت ورود این کلینیک با دو قسمت پذیرش روبرو می شویم که هر کدام از آنها ورودی مخصوص به خود را دارند. البته این دوقسمت ورودی کاملا با یکدیگر در ارتباط هستند طوری طراحی شده اند تا در عین جدا بودن، جریان پیوستگی در طراحی داخلی محیط همچنان حفظ بشود. حتی افرادی که به این کلینیک مراجعه می نمایند به راحتی متوجه یکپارچه و متصل بودن فضا می شوند. در همین قسمت ستونی بتنی وجود دارد که حضورش ضروری بوده اما به دکوراسیون محیط لطمه زیادی وارد می کرد؛ به همین دلیل تیم طراحی یکی از خلاقانه ترین راه ها را برای ناپدید کردن این ستون و در عین حال حفظ کردن آن انتخاب نموده است.

آنالیز طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی در سیدنی استرالیا

برای غلبه بر این مشکل طراحان از تخته های چوبی ای استفاده نموده اند که بعنوان یک فیلتر بین دو قسمت پذیرش عمل می نماید. این پانل ها دو کار بسیار مهم را انجام می دهند. اولین کار مجزا کردن دو قسمت پذیرش کلینیک است و دومی محو کردن ستون بتنی در دکوراسیون داخلی. همانطور که در عکس اول مشاهده می کنید این تخته های چوبی حالتی معلق و آویزان دارند، در ابتدا تخته های چوبی باریک هستند اما هر چه به ستون نزدیک تر می شویم تخته های چوبی هم پهن تر می شوند تا در نهایت ستون بتنی را دربر می گیرند و در خود پنهان می نمایند.

دیگر قسمت های کلینیک حول یک راهرو مرکزی نسبتا طولانی قرار گرفته اند. این راهرو دقیقا بعداز قسمت پذیرش آغاز می گردد و تمامی قسمت های کلینیک دندانپزشکی از قبیل، آزمایشگاه، اتاق عمل، محیط مخصوص مراجه نمایندگان و دیگر قسمت های تکینکی کلینیک حول این راهرو قرار می گیرند. در قسمت مرکزی این راهرو با اتاقی روبرو می شوید که از پنل های کاملا شیشه ای در اطرافش استفاده می نماید تا نهایت جذب نمایندگی نور را در خود داشته باشد. این مکان جایی است که فعالیت های پیچیده در آن صورت می گیرد و به همین دلیل درخشان و روشن طراحی شده تا مراجه نمایندگان در این اتاق حسی مثبت و آرامش دهنده در خود احساس نمایند.

منبع: اتاق
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4598

به "آنالیز طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی در سیدنی استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی در سیدنی استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید