اولین پیوند ریه برای بیماران کرونا

به گزارش انوار بلاگ، بیمار هیچ بیماری زمینه ای نداشته و قبل از آلودگی به کروناویروس از دو ماه پیش، سلامت وی بسیار عالی بود. به گفته پزشکان، این امر به نتیجه موفقیت آمیز عمل کمک کرده است. در حال حاضر بیمار در حال بهبودی است.

اولین پیوند ریه برای بیماران کرونا

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت دانشگاه وین در روز دوشنبه، اولین پیوند ریه در اروپا برای بیمار مبتلا به COVID-19 در دانشگاه پزشکی وین انجام شد.

دوشنبه گذشته، این عمل بر روی یک بیمار 45 ساله، ساکن کارینتی در اتریش، که دارای نارسایی حاد ریوی بود، انجام شد، به همین دلیل، به مدت یک ماه، تنفس وی تنها با کمک پمپ گردش خون قابل پشتیبانی بود. تصمیم در مورد پیوند ریه پس از آن گرفته شد که روشن گشت ریه وی قابل نجات نیست.

والتر کلپتکو، رئیس کلینیک جراحی دانشگاه گفت: به نظر ما، او اکنون در شرایط بسیار خوبی است، ما هنوز هیچ مسئله ای جدی نداریم. او به آرامی بهبود می یابد. اندام ها به خوبی کار می کنند، همه ما راضی هستیم. اما هنوز زمان زیادی طول خواهد کشید تا سرانجام او را از بیمارستان مرخص کنیم.

به گفته وی، مرحله بحرانی پشت سر گذاشته شده و دانشگاه خوش بین است.

همچنین خاطرنشان می شود که بیمار هیچ بیماری زمینه ای نداشته و قبل از آلودگی به کروناویروس از دو ماه پیش، سلامت وی بسیار عالی بود. به گفته پزشکان، این امر به نتیجه موفقیت آمیز عمل کمک کرده است. در حال حاضر بیمار در حال بهبودی است.

منبع: اسپوتنیک

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: فرادید
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4836

به "اولین پیوند ریه برای بیماران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین پیوند ریه برای بیماران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید