افزایش تردیدها درباره وضعیت آرامکو

به گزارش انوار بلاگ به نقل از رویترز، شرکت آرامکو به پالایشگاه نفت و انرژی نیپون (بزرگترین پالایشگاه ژاپن) اعلام نموده که در تحویل سفارش های این پالایشگاه تغییراتی ایجاد خواهد شد.

افزایش تردیدها درباره وضعیت آرامکو

به نوشته این رسانه غربی، این موضوع نشان می دهد که روند بازسازی و بازگشت آرامکو به وضعیت عادی شاید بیشتر از مدت اعلام شده زمان ببرد.

ژاپن اعلام نموده که ذخایر استراتژیک نفت این کشور برای تامین نیازهای داخلی به مدت 230 روز کفایت می نماید. مسئولان ژاپن همچنین گفته اند که این کشور در ارتباط نزدیک با آژانس بین المللی انرژی واقع شده است و هرگاه ضرورت ایجاب کند، از دیگر امکانات برای تامین نیازهای نفتی خود بهره خواهد گرفت.

البته به غیر از ژاپن، آرامکو به چین نیز اعلام نموده که سفارش ماه اکتبر این کشور با تاخیر تحویل داده می گردد. در همین رابطه رویترز با انتشار گزارشی از سنگاپور خبر از تاخیر تحویل نفت عربستان به چین داده بود.

یکی از مسئولان ارشد شرکت ملی نفت چین اعلام نموده است که عربستان سعودی و مسئولان شرکت آرامکو به چین اطلاع داده اند که محموله نفتی ماه اکتبر این کشور با تاخیر 10 روزه تحویل داده خواهد شد.

میزان آسیب ها و خسارات وارد آمده به تاسیسات نفتی عربستان هنوز روشن نیست. بعضی از کارشناسان بر این باورند که بازسازی و ترمیم خرابی های ناشی از حمله به پالایشگاه بقیق می تواند چندین ماه طول بکشد. پرسش مطرح در بازارهای جهانی انرژی در حال حاضر ناظر بر توانایی و ظرفیت عربستان در عرصه انجام سفارش های نفتی و فرآورده های پالایشگاهی است.

پس از حمله به تاسیسات پالایشگاهی عربستان گفته شده بود که میزان صادرات نفت خام عربستان به نصف کاهش یافته است. کاهش میزان صادرات نفتی عربستان را حدود پنج میلیون و 700 هزار بشکه در روز برآورد نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 244

به "افزایش تردیدها درباره وضعیت آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تردیدها درباره وضعیت آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید