اساسنامه فدراسیون شتر گاو پلنگ است، نباید با فیفا کَل کَل کنیم

به گزارش انوار بلاگ، امیر عابدینی در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره مباحث مطرح شده برای تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال و پافشاری فدراسیون بر برگزاری انتخابات، گفت: اینکه می گویند انتخابات را به هر شکلی برگزار می کنیم یعنی چه؟ الان مجلس شورای اسلامی، مدارس و خیلی از ارگان ها به خاطر شیوع کرونا تعطیل است و بسیاری از مردم در قرنطینه هستند. کسانی که قرار است رئیس فدراسیون شوند، الان هم در فدراسیون حضور دارند. مگر آقای بهاروند الان سرپرست فدراسیون نیست؟ هر گُلی که قرار است بعد از ریاستشان بر سر فدراسیون بزنند، همین الان و در دوره سرپرستی بزنند.

اساسنامه فدراسیون شتر گاو پلنگ است، نباید با فیفا کَل کَل کنیم

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

اساسنامه فدراسیون فوتبال شتر گاو پلنگ است

وی ادامه داد: حداقل چیزی که می توان گفت این است که عقب انداختن انتخابات فدراسیون فوتبال به خاطر کرونا جرم نیست. مجمع فدراسیون در حالی باید برگزار گردد که از تمام استان ها نماینده دارد. کرونا هم که گزینشی عمل نمی نماید و خطر ابتلای اعضا در جلسه مجمع به این ویروس وجود دارد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به ایراداتی که به اساسنامه وارد است و لزوم اصلاح آن، تاکید نمود: در اینکه اساسنامه به اصلاحات احتیاج دارد، شکی نیست. این اساسنامه موارد عجیب و غریب زیادی دارد و به اصطلاح شتر گاو پلنگ است. تکلیف اساسنامه باید معین گردد و به تصویب هیأت دولت هم برسد که دیگر ان قلت پیش نیاید و نگویند مصوبه ندارد.

عابدینی اعلام نمود: رنگ و بوی اساسنامه باید کاملاً فوتبالی باشد نه اینکه فوتبال خودش را به همه جا وصل کند. وقتی این وصل کردن ها پیش می آید، دخالت هم صورت می گیرد.

کیفیت مجمع بالا برود؛ استیضاح رئیس فدراسیون قوی تر می گردد

وی در مورد ترکیب مجمع فدراسیون فوتبال یادآور شد: اعتقاد دارم اعضای مجمع، کامل نیست. می توان اعضایی را به مجمع افزود و کیفیت را بالاتر برد. کیفیت مجمع مشکل دارد و باید در این زمینه تجدیدنظر صورت بگیرد. همچنین باید استیضاح در مجمع معنا یابد. اعضای مجمع به برنامه کاندیداها رأی می دهند؛ برنامه هایی که شاید توسط مشاوران نوشته شده باشد اما در بحث اجرایی، ضعیف عمل می گردد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: مجمع باید این حق را داشته باشد که به رئیس یا هیأت رئیسه بگوید قوی نیست. این حق در سطح ریاست جمهوری هم به مجلس داده شده است. البته در مجمع فدراسیون هم هست ولی باید قوی تر گردد تا هر موقع که مجمع صلاح دانست، رئیس یا هیأت رئیسه را استیضاح کند. در کل اساسنامه باید در قالب فوتبال باشد و حقوق فوتبال در آن قاطعانه دیده گردد.

دولت اساسنامه را تأیید نکند تشکیلات به قوت خودش باقی است

عابدینی درباره مشکل تصویب اساسنامه از سوی دولت و اینکه علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون گفته بود دولت مخالفتی با اساسنامه نداشته است، تاکید نمود: کفاشیان آدم کار کشته ای است و سال ها در این کشور مدیریت نموده است. او می داند که این حرف معنا ندارد. به هر حال اساسنامه حتی اگر شده، دو خط تاییدیه می خواهد تا دولت اختیاراتش را به فدراسیون بسپارد.

وی در پاسخ به این سوال که چطور انتخابات گذشته بدون این تاییدیه برگزار شده بود، گفت: اگر دولت حتی اساسنامه شرکت های غیر دولتی را ظرف دو ماه تصویب نکند، آن تشکیلات به قوت خود باقی می ماند. استناد قانونی ما در انتخابات گذشته که باعث شد کفاشیان در فدراسیون بماند، همین بود.

فیفا تعارف ندارد؛ با آنها کَل کَل نکنیم

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت هایش در مورد دو نامه فیفا به فدراسیون ایران و تاکید بر اصلاح اساسنامه به جای برگزاری انتخابات، اظهار کرد: اگر فیفا درخواست تغییر مفاد اساسنامه را داده است، فدراسیون باید جوابگو باشد و حرفش را گوش کند. فیفا تعارف ندارد چون ما در چارچوب این نهاد فعالیت می کنیم.

عابدینی در انتها درباره احتمال تعلیق فوتبال ایران در صورت پافشاری ایران به برگزاری انتخابات بدون اصلاح اساسنامه هم گفت: اگر فیفا تهدید نموده باشد، تعارف ندارد و ما را تعلیق می نماید. بهتر است حرف فیفا را گوش کنیم و با آنها کَل کَل نکنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 2925

به "اساسنامه فدراسیون شتر گاو پلنگ است، نباید با فیفا کَل کَل کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساسنامه فدراسیون شتر گاو پلنگ است، نباید با فیفا کَل کَل کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید