احتمال لغو کاهش کمک های آمریکا به افغانستان پس از تشکیل دولت مشارکتی

به گزارش انوار بلاگ، پس از توافق رهبران سیاسی افغانستان برای خاتمه دادن به بحران انتخاباتی و ایجاد دولت مشارکتی یک رسانه انگلیسی از احتمال لغو کاهش کمک های آمریکا به افغانستان خبر داد.

احتمال لغو کاهش کمک های آمریکا به افغانستان پس از تشکیل دولت مشارکتی

به گزارش دفتر منطقه ای انوار بلاگ، منابع آگاه در دولت آمریکا به رویترز گفتند که باوجود تهدید مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا برای کاهش یک میلیارد دلاری کمک ها به دولت افغانستان این میزان از کمک ها به افغانستان کاسته نشده است.

پامپئو پس از سفر ناکامش به کابل برای میانجیگری بین اشرف غنی و عبدالله جهت انتها دادن به بحران سیاسی برخاسته از انتخابات تهدید کرده بود که واشنگتن یک میلیارد دلار از کمک هایش را کاهش خواهد داد اما براساس این گزارش وزیر دفاع آمریکا هیچ طرحی را برای کاهش کمک ها از صندوق مربوط به نیروهای امنیتی افغان ارائه نکرده است.

رویترز اضافه کرد که مشخص نیست چرا این کاهش صورت نگرفته و یا اینکه آیا دولت ترامپ تصمیم گرفته بودجه را کاهش ندهد، چرا که هنوز هیچ تغییری در رابطه با این تصمیم پامپئو اعلام نشده است.

این گزارش در حالی از عدم کاهش میزان کمک های آمریکا به افغانستان خبر می دهد که رهبران سیاسی افغانستان 28 اردیبهشت با امضای توافق ایجاد دولت مشارکتی و تقسیم قدرت به چند ماه جنجال انتخاباتی در این کشور انتها دادند.

رویترز پیش از این به نقل از منابعی در کنگره آمریکا خبر داده بود که وزارت خارجه این کشور می خواهد تا یک میلیارد دلار را از صندوق 4.2 میلیارد دلاری مربوط به نیروهای امنیتی افغان کاهش دهد .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 4640

به "احتمال لغو کاهش کمک های آمریکا به افغانستان پس از تشکیل دولت مشارکتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال لغو کاهش کمک های آمریکا به افغانستان پس از تشکیل دولت مشارکتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید