آپارتمان های 20 سال ساخت؛ چند؟

به گزارش انوار بلاگ، به گفته مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران؛ آپارتمان های 20 سال ساخت همچنان طرفداران بیشتری در میان خریداران دارند.

آپارتمان های 20 سال ساخت؛ چند؟

مشاوران املاک با اشاره به حجم اندک خرید و فروش آپارتمان در شهر تهران طی یکی، دو ماه اخیر عنوان می کنند: در میان معدود معاملات اجرا شده، بخش عمده متقاضیان به دنبال خرید و فروش آپارتمان های 20 سال ساخت هستند.

به گزارش خبرنگاران به عقیده این گروه از متقاضیان این دسته سنی از آپارتمان های مسکونی از یکسو برای سکونت و از سوی دیگر برای سرمایه گذاری نیز گزینه مناسبی هستند. سهم بالای خرید و فروش آپارتمان های 20 سال ساخت از مجموع معاملات شهر، با استناد به آمار رسمی بانک مرکزی نیز قابل ردیابی است.

به عنوان مثال بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمربنا در آخرین ماه از فصل گذشته نشان می دهد: 3/ 87 درصد از مجموع 8 هزار و 463 واحد مسکونی معامله شده گروه سنی نوساز تا 20 سال ساخت را شامل می شود. از این میزان نیز، سهم آپارتمان های نوساز تا پنج سال ساخت معادل 38 درصد، آپارتمان های 6 تا 10 سال ساخت معادل 3/ 18 درصد، واحدهای مسکونی 11 تا 15 سال ساخت معادل 6/ 13 درصد، آپارتمان های 16 تا 20 سال ساخت نیز معادل 4/ 17 درصد بوده است.

در این ماه، سهم آپارتمان های بیش از 20 سال از مجموع معاملات اجرا شده معادل 7/ 12 درصد بوده است. البته قابل ذکر است، طی یک سال و نیم اخیر به دلیل جهش قیمت مسکن و کاهش شدید قدرت خرید متقاضیان، سهم آپارتمان های نوساز تا 5 سال ساخت از معاملات ماهانه کاهش یافته و در مقابل به سهم آپارتمان های میانسال افزوده شده است.

در جدول زیر تازه ترین آگهی آپارتمان های 20 سال ساخت در شهر تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب قیمت روز آپارتمان در شرق تهران را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 6530

به "آپارتمان های 20 سال ساخت؛ چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان های 20 سال ساخت؛ چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید