9 علت برای سفر به سئول

به گزارش انوار بلاگ، سئول یکی از زیباترین مرکز های آسیایی است که جذابیت های زیادی برای گردشگران دارد. قطعا شما هم با دانستن این جذابیت ها، مستاق سفر به سئول خواهید شد.

9 علت برای سفر به سئول

معمولا مقاصد مهم گردشگری هرکدام به علت خاصی مجذوب کنندهیت دارند و به ندرت می توان مکانی را پیدا کرد که همه ویژگی های مورد نظر گردشگران را یکجا در خود داشته باشد. یکی از این موارد استثنایی سئول مرکز کره جنوبی است. تور کره جنوبی از برترین تورهای شرق آسیا حتی در دنیا است. در این شهر همه چیز می توان یافت، از بناهای تاریخی و فرهنگی، رستوران های مدرن یا سنتی و زندگی شبانه پر جنب وجوش گرفته تا فروشگاه لباس مد روز و منطقه ها تماشای خارج شهر. در حقیقت سفر به سئول مصداق شاخص یک تیر و دو نشان (در این مورد خاص چندین نشان) است.

سئول یکی از زیباترین مرکز های آسیایی است که با وجود تاریخ غنی و ویژگی های مدرن حیرت انگیز، مورد بی توجهی گردشگران قرار می گیرد. این شهر داخل یک دره زیبا در منطقه ای کوهستانی واقع شده و در نقاط مختلف آن بناهای تاریخی زیادی نظیر کاخ های قرون وسطایی، دیوارهای باستانی و معبدهای زیبا به چشم می خورد. جنبه های تاریخی سئول به خوبی با تمایل به مدرن گرایی ترکیب شده اند و هیچ گونه ناهماهنگی در این شهر به چشم نمی خورد. سئول 10.1 میلیون نفر جمعیت دارد که تک تک آن ها در کنار به روز بودن، با تمام وجود برای حفظ میراث فرهنگی خود کوشش می نمایند. در ادامه به 9 هدایت کاربردی و مفید اهالی سئول برای بازدید کامل و لذت بردن از همه مجذوب کنندهیت های این شهر زیبا می پردازیم.

جاذبه های گردشگری سئول

سئول شهر بسیار بزرگی است و انتخاب محل آغاز گشت وگذار در آن، چالش بزرگی محسوب می گردد. برترین حالت بازدید از سئول، آغاز با یک پیاده روی آرامش بخش در مرکز شهر است. می توانید بازدید خود را از کاخ جایون باک گانگ (Gyeongbokgung) که زمانی مقر فرماندهی فرمانروایان سلسله جوسئون (Joseon) بود، آغاز کنید.

از کاخ به سمت میدان گوانگ وامون (Gwanghwamun) حرکت کنید. در این میدان می توانید مجسمه های دو نفر از بزرگ ترین شخصیت های تاریخی کره جنوبی را ببینید؛ شاه سیژونگ (Sejong)، مبتکر سیستم نوشتاری کره جنوبی در قرن پانزدهم و دریاسالار یی سان شن (Yi Sun-sin)، فاتح نبرد دریایی بزرگ کره و ژاپن در قرن شانزدهم.

بعد از میدان به سمت چپ بپیچید. با حرکت در امتداد کانال تازه بازسازی شده چئونگ جیچان (Cheonggyecheon) به مرکز اصلی خرید در کره جنوبی، یعنی منطقه تجاری میونگ دونگ (Myeongdong) خواهید رسید.

جاذبه های هنری سئول

در مرکز هنری سئول می توانید از مجموعه های بی نظیر هنرهای تجسمی مدرن و آثار سبک استیم پانک (تلفیق بدون محدودیت تخیل و جنبه های انقلاب صنعتی قرن نوزدهم به خصوص موتور بخار) لذت ببرید. این موسسه محل استقرار ارکستر فیلارمونیک سئول نیز هست که هر هفته و یا در مناسبت های خاص برنامه اجرا می نماید. برای تماشای اجرای زنده موسیقی و حرکات موزون سنتی و معاصر کره جنوبی، می توانید به مرکز هنرهای نمایشی سیژونگ در میدان گوانگ وامون مراجعه کنید. شهر سئول مملو از گالری های هنری است که یکی از شاخصترین آن ها؛ گالری پلاتو (PLATEAU)، در نزدیکی شهرداری سئول واقع شده است و در آن برخی از آثار آگوست رودن (مجسمه ساز فرانسوی) به نمایش گذاشته می گردد.

موزه ملی هنر معاصر و مدرن، محل مناسبی برای تماشای آثار هنری بومی کره جنوبی است. این موزه در سه شهر کره جنوبی شعبه دارد که یکی از آن ها در سئول است و در زمینه هنرهای بومی و آموزش هنر فعالیت می نماید. موزه هنر المپیک سئول یک ساختمان دوطبقه است که شش نمایشگاه آثار هنری برجسته و یک باغ مملو از مجسمه های زیبا دارد. طراحی ساختمان موزه به شکلی صورت گرفته که نور خورشید به راحتی وارد فضای داخلی موزه می گردد و پس از انعکاس به وسیله دیوارها و مجسمه ها دوباره از موزه خارج شده و درخشش بی نظیری به نمای خارجی آن می دهد. در این موزه کلاس های آموزش نقاشی برگزار می گردد.

صرف غذا با آداب و رسوم سنتی در سئول

سئول محل بسیار مناسبی برای دوستداران غذا به شمار می آید و شرکت در تورهای گردشگری غذایی این شهر می تواند خاطره انگیز و به یادماندنی باشد. یکی از معروف ترین تورهای غذایی، تور پیاده روی هیجان انگیز هنگ دئی (Hongdae) است. با شرکت در این تور می توانید برخی از غیرمنتظره ترین غذاهای این شهر را امتحان کنید. از مجذوب کننده ترین بخش های این تور، صرف غذا در مرکز هنرهای غیرمتعارف سئول و نوشیدن قهوه در کافی شاپ هلو کیتی (Hello Kitty) است که در داخل آن گوسفند زنده و یک سالن به شکل قلعه های قدیمی به چشم می خورد. هیجان انگیزترین بخش فرهنگ غذایی سئول، رستوران های باربیکیوی کره ای هستند که در آن ها طبخ غذا روی میز شما و در مقابل چشمانتان انجام می گردد. برترین باربیکیوی کره ای سئول در رستوران گلبی و دوجی جومو لیوک (Galbi & Daweji Jumulleok) واقع در محله ماپو (Mapo) ارائه می گردد. رستوران های جوبوک جیپ (Jobakjip)، وونجو تائسون جیپ (Wonjo Taesunjip) و ماپو ونگ گلبی (Mapo Wang Galbi) نیز در این زمینه معروفیت زیادی دارند. برترین مکان برای صرف غذاهای غیر کره ای، محله بین المللی ایتائی ون (Itaewon) است. در این محله انواع غذاهای با کیفیت آمریکای جنوبی، ایتالیایی و فرانسوی عرضه می گردد.

زندگی شبانه در سئول

اهالی سئول، مردمی شاد و پرجنب وجوش هستند و می دانند چگونه اوقات خوشی داشته باشند. سئول در طول شب چهره دیگری به خود می گیرد و خیابان های آن مملو از شورونشاط و موسیقی می گردد. اجرای زنده موسیقی و کارائوکه بخش اصلی مجذوب کنندهیت رستوران ها و کافی شاپ های این شهر است.

سفر یک روزه به سوان (Suwon)

شهر سوان در نزدیکی سئول، مقصد فوق العاده ای برای یک سفر کوتاه و بازدید از جنبه های فرهنگی این کشور است. برای رفتن به این شهر می توانید از قطار بهره ببرید که بلیت آن به وسیله دستگاه های اتوماتیک یا فروشنده های که به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند، به فروش می رسد. قطارهای این راستا بسیار مدرن و راحت هستند. سوان در 30 کیلومتری شمال سئول واقع شده است و آخرین دیوار باستانی کامل کره جنوبی در این شهر واقع شده است.

شاخصترین ویژگی های سوان، دژ نظامی هواسیونگ (Hwaseong)، دیوار بلند دورتادور شهر و قلعه شاه جئونگ جو (Jeongjo) هستند. از بالای این بناهای تاریخی متعلق به دهه هشتم قرن هجدهم می توانید بخش های شهری مدرن استان جئونگی-دو (Gyeonggi-do) را ببینید.

روستای یونگین (Yongin) در نزدیکی سوان، محل مناسبی برای آشنایی با سبک زندگی مردم کره در چندین قرن پیش است. برای رفتن به یونگین می توانید از اتوبوس بهره ببرید و اگر خوش شانس باشید از تصویربرداری فیلم های تاریخی کره ای نیز بازدید خواهید کرد. قبل از بازگشت به سئول حتما سری به رستوران سیلا گلبی (Silla Galbi) بزنید و برترین باربیکیوی سوان را امتحان کنید.

بازدید از DMZ

یکی از منطقه ها حساس و بحران زده ولی درعین حال مجذوب کننده این کشور، مرز کره جنوبی و کره شمالی در 56 کیلومتری شمال سئول است که طبق توافق دو کشور منطقه غیرنظامی یا DMZ معرفی شده است. این منطقه به خاطر مناقشات دو کشور شاهد رخدادهای تاریخی زیادی بوده و به همین علت بازدید از آن خالی از لطف نیست. برای بازدید از این منطقه و آشنایی با تاریخچه خون باری که به دوپاره شدن کشور کره منجر شد، باید از تورهای سازمان دهی شده رسمی بهره ببرید. یکی از جالب ترین بخش های این منطقه، تونلی است که به وسیله سربازان کره شمالی برای نفوذ به منطقه مرزی حفر شده است. بازدید از برج های دیده بانی و آخرین محل درگیری دو کره که با پیروزی سربازان کره جنوبی همراه بود نیز می تواند جالب و خاطره انگیز باشد. این منطقه کاملا امن است ولی برای بازدید از آن ضروری است یک گواهی سلب مسئولیت بابت مسائل احتمالی از برگزارنماینده تور امضا کنید.

آشنایی با فرهنگ کره جنوبی در اینسادونگ (Insadong)

محله تاریخی اینسادونگ بسیار شلوغی و پرازدحام است ولی تحت هر شرایطی باید از گالری های آن بازدید کنید. برای تماشا برترین آثار عکاسی هنرمندان معاصر کره ای سری به گالری NoW بزنید. جدیدترین شاهکارهای هنری کره جنوبی در گالری هنر معاصر گریمسون (Grimson) به نمایش گذاشته می شوند. برترین چایخانه های سنتی سئول نیز در محله اینسادونگ قرار دارند؛ از جمله اوسالوک (Osulloc) با منویی شامل انواع چای سبز به همراه میان وعده های سبک.

جاذبه دیگر اینسادونگ، معبد جوگیسا (Jogyesa) است که دقیقا در مرکز شهر واقع شده است. بیشتر معبدهای کره ای در نقاط دورافتاده و کوهستان های صعب العبور واقع شده اند و به همین علت جوگیسا که معبد اصلی فرقه بودائی جوگی در کره جنوبی محسوب می گردد، مجذوب کنندهیت ویژه ای برای گردشگران دارد.

خرید در گنگنام (Gangnam)

سئول مدگراترین شهر آسیا به شمار می آید و محله تجاری گنگنام برترین مکان برای خرید کالاهای لوکس در این شهر است. با مراجعه به فروشگاه بزرگ گالریا (Galleria) در خیابان گاروسوگیل (Garosugil) یا فروشگاه های خیابان آپوجونگ (Apujeong) می توانید باکیفیت ترین کالاهای برندهای معتبر را پیدا کنید. البته برخی از عمده فروش های محله گنگنام کالاهای تقلبی و غیر اصل نیز عرضه می نمایند و به همین علت باید بااحتیاط و شناخت کامل اقدام به خرید کنید.

طبیعت گردی در منطقه ها زیبای اطراف سئول

سئول در محاصره کوه های زیبا واقع شده است و به همین علت برای گشت وگذار در منطقه ها اطراف آن باید تجهیزات مناسب به همراه داشته باشید. پارک ملی بوکانسان (Bukhansan) در شمال سئول، دارای چندین راستا مناسب برای کوهنوردی سبک است. از جمله راستا 6.5 کیلومتری ابونگ (Obong) که طی کردن آن نزدیک به 2 ساعت طول می کشد و از کنار کوه ابونگ، آبشار سونگ چو (Songchu) و چند کوه دیگر می گذرد. این پارک راستاهای دیگری نیز برای طبیعت گردی دارد ولی راستا ابونگ از بقیه هموارتر است و معمولا ازدحام کمتری در آن مشاهده می گردد.

اگر نمی خواهید زیاد از سئول دور شوید، حاشیه شرقی رودخانه هان (Han) در نزدیکی مرکز شهر محل مناسبی برای طبیعت گردی است. با عبور از یک پل عابر پیاده در روی رود هان، به پارک زیبای سونیودو (Seonyudo) می رسید که زمانی مرکز تصفیه آب محله یوئیدو (Yeouido) بود. با یک پیاده روی نیم ساعته می توانید کاملا از ازدحام و شلوغی شهر فاصله بگیر ید و از آرامش طبیعت لذت ببرید.

منبع: کجارو
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 13438

به "9 علت برای سفر به سئول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 علت برای سفر به سئول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید