کشتی گیران جوان ایرانی همیشه میل به پیروزی دارند

به گزارش انوار بلاگ، به گزارش خبرنگاران، عبدالسلام گادیسوف قهرمان اسبق کشتی دنیا در مورد قهرمانی روسیه در رقابت های دنیای در نروژ، گفت: این مسابقات برای ما خوب پیش رفت. دیدیم که رقابت تنگاتنگی بین تیم ها، مخصوصاً سه تیم ایران، روسیه و آمریکا برقرار بود و در نهایت هم صندلی های برتر به همین سه تیم رسید. بارها عنوان قهرمانی بین این سه تیم دست به دست شده و در این دوره از رقابت ها هم عملکرد بهتری که کشتی گیران روسیه از خودشان به نمایش گذاشتند، باعث شد تا عنوان قهرمانی به این تیم برسد.

کشتی گیران جوان ایرانی همیشه میل به پیروزی دارند

وی در پاسخ به این سوال که تیم روسیه چگونه توانست از ایران و آمریکا سبقت گرفته و به عنوان قهرمانی برسد، گفت: قطعاً دلایل و فاکتورهای زیادی وجود داشت که توانستیم تیم های ایران و آمریکا را پشت سر بگذاریم، اما بیش از هر چیزی باید به کیفیت بالای کشتی گیرانی که در ترکیب تیم روسیه حضور داشتند اشاره کنم. در حال حاضر کشتی گیرانی در ترکیب تیم روسیه قرار دارند که هر کدام به تنهایی یک لیدر به حساب می آیند. اگر بخواهم این رقابت ها را با المپیک مقایسه کنم، تفاوت های زیادی قابل مشاهده است. به طور مثال تیم ایران با سرمربی تازه در این رقابت ها حاضر شده بود یا بعضی کشورها در این دوره از رقابت ها حضور نداشتند. بعضی کشورها هم در فرم ایده آل قرار نبودند، کشتی گیرانی هم بودند که بعد از المپیک قید حضور در این رقابت ها را زدند. بعضی کشتی گیران هم در فرم ایده آل قرار نداشتند و نتوانستند بعد از المپیک خودشان را به نحو مطلوبی به آمادگی برسانند. در مجموع ورزش همین است، امروز تیم روسیه برنده می گردد، فردا ایران، روز بعد شاید آمریکا و همین رقابت بین تیم ها است که به این ورزش جذابیت بخشیده است.

گادیسوف در مورد عملکرد تیم ایران در این دوره از رقابت ها گفت: تیم ایران مناسبی داشت. من سرمربی تیم ایران، پژمان درستکار را می شناسم و معتقدم او یک مربی حرفه ای و باتجربه است. زمانی که در لیگ ایران کشتی می گرفتم، عضو تیمی بودم که درستکار سرمربی گری اش را بر عهده داشت و حرفه ای بودن او و ارتباط مناسبی که با تیم تحت نظرش دارد را لمس نموده ام. اعتقاد دارم حضورش در تیم ایران اثربخش بوده و با وجود اینکه از زمان سرمربی گری اش در تیم ایران زمان کوتاهی می گذرد، اما پیشرفت در تیم ایران محسوس است.

وی در سرانجام ادامه داد: امروز در تیم ایران به وضوح می توان رفاقت و انگیزه را دید، به طوری که هر کدام از کشتی گیران ایرانی که روی تشک می رفتند، حتی یک ثانیه هم دست از کوشش برنمی داشتند و میل به پیروزی را می توانستیم در بین کشتی گیران ایرانی ببینیم. شما در این دوره از رقابت ها چندین فینالیست و چند مدال طلا به دست آوردید و من جوانان زیادی را در ترکیب تیم ایران دیدم که علی رغم جوانی توانستند عملکرد خوبی از خودشان به نمایش بگذارند. همین موضوع می تواند نشانگر شروع تغییر نسل در تیم ایران باشد. البته این موارد به ما هم انگیزه می دهد ساکن نمانیم و خودمان را هر روز آماده تر و قدرتمندتر کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1400 بروزرسانی: 9 آذر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 11731

به "کشتی گیران جوان ایرانی همیشه میل به پیروزی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی گیران جوان ایرانی همیشه میل به پیروزی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید