کتابخانه عمومی شهر قیدار سال جاری به بهره برداری می رسد

به گزارش انوار بلاگ، ایوب بیگدلی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان، گفت: قیدار از شهرهای فرهنگی استان زنجان است و ظرفیت های بسیاری دارد و از حیث گردشگری و حضور مسافران یکی از شهرهای مهم این استان محسوب می گردد.

کتابخانه عمومی شهر قیدار سال جاری به بهره برداری می رسد

وی ضمن تأکید بر ایجاد زیرساخت های فرهنگی در این شهر به لحاظ اهمیتی که دارد، اضافه نمود: یکی از اماکنی از سنوات گذشته پیگیر تکمیل ساخت آن هستیم، کتابخانه عمومی شهر قیدار است.

فرماندار شهرستان خدابنده ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، مطالعه را نماد توسعه یافتگی دانست و گفت: اگر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در اولویت کاری خود قرار دهیم، قطعا به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در تمام زمینه های کاری و زندگی دست خواهیم یافت.

وی به اعتبارات پیش بینی شده کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در سال 99 برای تعمیر و تجهیز و همچنین تکمیل پروژه در حال احداث کتابخانه شهر قیدار اشاره نمود و اضافه نمود: سال جاری با تخصیص اعتبار شاهد تکمیل کتابخانه شهر قیدار خواهیم بود و با افتتاح این کتابخانه مشکل کتابخانه های عمومی از حیث کمبود فضا برای مراجعان مرتفع خواهد شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی خدابنده نیز در گفت وگو با خبرنگار ایبنا در زنجان ضمن اشاره به شرایط شهرستان از حیث فضاهای کتابخانه ای، گفت: هم اکنون در خدابنده 14 باب کتابخانه وجود دارد که 7 باب شهری، 6 باب روستایی و یک باب کتابخانه سیار است.

سیدمهدی موسوی تعداد منابع موجود در این کتابخانه ها را هم 165 هزار و 500 نسخه اعلام نمود و اضافه نمود: خوشبختانه کتابخانه های عمومی خدابنده از نظر منبع در شرایط خوبی قرار داشته و جوابگوی احتیاجهای مراجعین است.

وی همچنین به شرایط ساخت کتابخانه عمومی قیدار نیز اشاره نمود و گفت: این کتابخانه در زمینی به مساحت 1500 مترمربع با زیربنای 850 مترمربع در دست ساخت است. برای احداث کتابخانه عمومی شهر قیدار 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی اختصاص داده شده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی خدابنده، خواهان تسریع فرایند تکمیل پروژه در حال احداث کتابخانه شهر قیدار از مسئولان امر شد و گفت: تمامی تجهیزات و کتب مورد احتیاج کتابخانه خریداری شده و به محض تحویل، کتابخانه را تجهیز خواهیم کرد.

موسوی با اشاره به اینکه زمین کتابخانه توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در اختیار کتابخانه های عمومی قرار گرفته و مجری پروژه نیز اداره کل راه و شهرسازی استان است، گفت: با احداث و راه اندازی این کتابخانه، مشکل کمبود فضای کتابخانه ای شهر قیدار تا حدود زیادی مرتفع خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 5070

به "کتابخانه عمومی شهر قیدار سال جاری به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه عمومی شهر قیدار سال جاری به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید