کارگران عضو هیات مدیره آمازون می شوند

به گزارش انوار بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، آمازون به سهامداران اجازه داده تا درباره پیشنهاد سازمان خیریه اوکس فام (Oxfam) رأی گیری نمایند. این سازمان پیشنهاد نموده بود هنگام معین اعضای جدید هیأت مدیره، حضور کارگران ساعتی نیز در این هیأت آنالیز گردد.

کارگران عضو هیات مدیره آمازون می شوند

اوکس فام در حالی بر اجرای اقدام مذکور تاکید دارد که کارگران انبارهای آمازون در ایالت آلابامای آمریکا سعی دارند برای نخستین بار در تاریخچه فعالیت این شرکت در آمریکا، اتحادیه ای تشکیل دهند.

پیشنهاد این سازمان از سوی کمیته های بازنشستگی و گروه های حمایت از حقوق کارگران در ایالت مذکور پشتیبانی شده و آمازون را ملزم می نماید تا کارمندان ساعتی مانند کارگران انبارها را در فهرست نامزدهای هیأت مدیره اضافه کند.

آمازون از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواسته بود تا اجرای این پیشنهاد را منع کند، زیرا اقدامات مشابهی از سوی یکی از سهامداران پیشنهاد شده بود. اما این شرکت اخیراً به قانونگذاران اعلام نموده، پس از عقب نشینی سهامدار دیگر از پیشنهاد، اجازه رأی گیری در نشست سالانه خود را در بهار خواهد داد.

در این پیشنهاد اشاره شده زنان و اقلیت های نژادی که بخش بزرگی از کارگران آمازون را تشکیل می دهند، به طور ساعتی در این شرکت کار می نمایند. این در حالی است که اعضای هیأت مدیره به طور کلی مرد و سفید پوست هستند.

از سوی دیگر دو صندوق بازنشستگی در ایالت های ورمونت و رودآیلند نیز از اقدام مذکور پشتیبانی می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8417

به "کارگران عضو هیات مدیره آمازون می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران عضو هیات مدیره آمازون می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید