چگونه یک پیشنهاد ازدواج را رد کنیم؟

به گزارش انوار بلاگ، روزنامه شهروند: ازدواج یک انتخاب است که اگر درست انجام نشود پیامد های بدی برای هردو نفر برجا خواهد گذاشت، بنابراین در صورت پیشنهاد ازدواج، باید به خوبی جوانب آن را آنالیز کنید و سپس جواب بدهید. گاهی وقت ها شاید یک پیشنهاد، گزینه خوبی برای ازدواج نباشد. دلایل متعددی برای رد کردن یک پیشنهاد ازدواج وجود دارد. اما دادن پاسخ رد نیز خود آدابی دارد که در صورت رعایت نشدن می تواند به شخصیت طرف مقابل آسیب وارد کند.

چگونه یک پیشنهاد ازدواج را رد کنیم؟

1. دلیل ازدواج نکردنتان را معین کنید. این کاملا درست است که ممکن است یک ازدواج پیروزیت آمیز نباشد، اما بهتر است دلیل نگرانی شخصی خود را از ازدواج معین کنید. اگر شما هم ازدواج را یک تعهد بزرگ می دانید و به همین دلیل از آن می ترسید (که غیرطبیعی نیست) سعی کنید توصیه های کنترل ترس از ازدواج را مطالعه کنید. اگر فکر می کنید فرد موردنظر در هیچ چیزی با شما منطبق نیست، این مسأله خیلی مهمی است و باید هرچه زودتر نگرانی تان را به او بگویید. البته درباره یک مکالمه جدی موارد زیر را در نظر بگیرید و درباره آن فکر کنید:

  • آیا احساسی که نسبت به طرف مقابل دارید جدی یا زودگذر است؟ اگر در این رابطه احساس طرف مقابل جدی تر از شما باشد پیدا کردن یک جهت مشترک کمی می تواند مشکل باشد.
  • آیا ازدواج شما را از جهتی که در ذهن خود معین نموده اید، خارج می نماید؟ آیا این امکان وجود دارد که ازدواج با فرد مورد نظررا کمی به بعد موکول کنید؟
  • آیا شما به طورکلی درباره ازدواج عقاید محکمی دارید؟ آیا می توانید با وجود ازدواج جدا از هم زندگی کنید؟
  • آیا شما درباره نحوه عملکرد شریک زندگی خود برای داشتن بچه، اداره یک زندگی، عادات اقتصادی، اهداف شغلی و دیگر مواردی که می تواند یک ازدواج را با مشکل روبه رو کند نگران هستید؟

2. فشار مردم را از روی خود بردارید. خیلی وقت ها والدین، دوستان یا حتی غریبه ها خیلی مشتاقند شما را در لباس عروسی ببینند. اما باید بدانید که تصمیم شما به آن ها ارتباطی ندارد و هنگام پرسش این گونه سوالات یا پیشنهادات شما باید خیلی مودبانه به آن ها پاسخ دهید.

به عنوان مثال و در صورت تکرار این سوال از سوی دیگران خیلی مودبانه بگویید من الان هیچ برنامه ای برای ازدواج ندارم.

استفاده از یک پاسخ در قالب طنز می تواند تنش بین اعضای خانواده یا فشار دوستان نزدیک درباره ازدواج شما را از بین ببرد. شنیده ام قرار است مدل جدیدی برای لباس عروس طراحی گردد که هنوز به بازار نیامده من هم منتظر آمدن این لباس هستم تا ازدواج کنم.

3. طرف مقابل را با زبان اشاره گمراه نکنید. وقتی به شما پیشنهاد ازدواج می گردد، سعی کنید لبخند نزنید یا طوری رفتار نکنید که هیجان زده به نظر برسید. این رفتار ها باعث می گردد فرد مقابل احساس کند پاسخ شما به درخواست ازدواجش مثبت است. در صورتی که شما قصد رد کردن درخواست او را دارید لبخند شما تنها او را امیدوارتر می نماید و پاسخ رد شما شوک بزرگی برای او خواهد بود.

4. صادق، اما مثبت باشید. می توانید پاسخ منفی تان را به نرمی به اوبگویید، اما اگر احتیاج به فکر کردن دارید می توانید از روش های زیر بهره ببرید:

  • من احتیاج دارم درباره این پیشنهاد بیشتر فکر کنم.
  • از پیشنهادتون واقعا شگفت زده شدم، اما سوالاتی دارم که باید از شما بپرسم و بعد تصمیم بگیرم.
  • من از شما متشکرم، اما هنوز هیچ برنامه ای برای ازدواج ندارم.
  • این باعث افتخارمه که به من پیشنهاد ازدواج دادید. اما من فکر می کنم ازدواج ما باهم پیروز نباشد.
منبع: برترین ها
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 76

به "چگونه یک پیشنهاد ازدواج را رد کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک پیشنهاد ازدواج را رد کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید