وریا غفوری: بدون سرمربی و مدیرعامل نگذاشتیم آبروریزی گردد، اتفاقات استقلال دسیسه نیست اهمال است

به گزارش انوار بلاگ، شما قطعاً به یاد دارید که ما کجای جدول بودیم و شاید خیلی ها تصور می کردند دیگر جمع و جور کردن این استقلال شدنی نیست اما خواستیم و امتیاز ها را جبران کردیم و حتی به صدر جدول هم رسیدیم. الان هم در صندلی خوبی هستیم و فرصت جبران فراهم است.

وریا غفوری: بدون سرمربی و مدیرعامل نگذاشتیم آبروریزی گردد، اتفاقات استقلال دسیسه نیست اهمال است

اول فصل شرایط ما به مراتب نگران نماینده تر از امروز بود. شاید خیلی ها تصور می کردند دیگر جمع و جور کردن این استقلال شدنی نیست اما خواستیم و امتیاز ها را جبران کردیم و حتی به صدر جدول هم رسیدیم.

به گزارش ورزش سه ، در رسیدن استقلال به جمع مدعیان قهرمانی لیگ نوزدهم نباید فقط استراماچونی را به عنوان سرمربی موثر دانست. گرچه حضور مرد ایتالیایی موجب تحولات بزرگی در کانون این تیم شده و این تیم با سبک و سیاق تازه ای چشم ها را خیره می نماید و به تیمی رعب آور و جذاب بدل شده اما نقش بازیکنان نیز که به خوبی خواسته های سرمربی خود را در میدان بازی به اجرا درآوردند نیز بسیار پررنگ بود و نباید از اثرگذاری مجموعه تیم غافل بود.

یکی از این بازیکنان که علاوه بر نقش بازیکنی و کاپیتانی در روزهای بحرانی غیبت استراماچونی مسئولیت های دیگری را به دوش داشت، وریا غفوری است. چهره جذابی که حالا به یکی از محبوب ترین بازیکنان استقلال نیز بدل شده و صندلی محکمی روی سکو ها دارد.

وریا در نیم فصلی که گذشت به واقع عصای دست استراماچونی بود و حتی در روزهایی که سرمربی استقلال حضور نداشت توانست اتحاد درونی تیم را حفظ کند. هر چند که وریا متواضعانه نقشی برای خود قایل نیست اما حقیقت چیز دیگری را می گوید ...

نیم فصل گذشت و استقلال با قرار دریافت در صندلی نسبتاً مناسبی به تعطیلات رفت. شاید می توانستید رتبه بهتری را هم به دست آورید اما مسائل اخیر باعث شد تیم تحت الشعاع جدایی استراماچونی قرار بگیرد. می خواهیم درباره روزهایی که با استقلال سپری کردی برای مان صحبت کنی. در این نیم فصل چه به شما گذشت؟

واقعیت این است که آغاز مان خیلی خوب نبود. ما در شرایطی وارد لیگ شدیم که تازه فصل سخت بدنسازی را پشت سرگذاشته بودیم. از طرفی آقای استراماچونی هم تازه به تیم ما ملحق شده بود و زمان احتیاج داشتیم تا هم ما و هم ایشان با تفکرات یکدیگر آشنا شویم.

ورود بازیکنان جدید هم تأثیرگذار بود. استقلال در واقع با تیم متفاوتی گام به لیگ نوزدهم گذاشته بود که این باعث شد در هفته های آغازین آن نتایجی که مد نظرمان است را به دست نیاوریم اما شما دیدید که وقتی چند هفته از لیگ گذشت استقلال آرام آرام به تیم بهتری تبدیل شد. برد های ما دقیقاً از زمانی آغاز شد که به هماهنگی بیشتری رسیدیم. همین شد که استقلال در نهایت با آمار خوبی لیگ را در نیم فصل تمام کرد.

حواشی زیادی هم در این ایام به وجود آمد که در فرایند کاری شما تأثیرگذار بود.

همینطور است. ما با حواشی زیادی روبرو شدیم که هنوز هم با بعضی از آنها داریم دست و پنجه نرم می کنیم. من فقط می توانم امیدوار باشم که این حواشی برای همواره از تیم دور گردد تا بتوانیم در محیطی آرام مسئولیت های مان را انجام دهیم. امیدوارم شرایطی پیش بیاید که هم مدیران هم کادرفنی و هم بازیکنان در آرامش کامل قرار بگیرند و بتوانند بدون هیچ مسئله ای با کسب نتایج مطلوب فقط به فکر شاد کردن دل طرفداران استقلال باشند. رسیدن به چنین روزی آرزوی من است...

در روزهایی که استقلال با حاشیه های متفاوتی روبرو بود این ذهنیت به وجود می آمد که شاید دست هایی نمی خواهند این تیم پیروز باشد. ماجرای رفتن استراماچونی و ناتوانی مدیران در پرداخت به موقع حقوق ایشان این ذهنیت را بیش از پیش تقویت نموده است. آیا تو هم همین عقیده را داری و تصور می کنی دست هایی تعمداً مانع از نتیجه گیری استقلال شده یا تمام وقایع را ناشی از مسائل دیگری می دانی؟

من اسمش را دست های پشت پرده، دسیسه یا این جور واژه ها نمی گذارم. من اعتقاد دارم که سطحی نگری ها و بی مسئولیتی ها کار را به اینجا رساند که سرمربی در میانه های راه به کشورش رفته است. من نمی توانم به چیز دیگری جز این مسأله فکر کنم.

به اعتقاد من تعمدی در کار نبوده و فقط یکسری اهمال ها اجرا شده که حالا هم فکر می کنم تصمیم گیران درصدد جبران مافات هستند. فکر می کنم الان چنین فضایی در استقلال حاکم است و آنها که دستی بر آتش دارند متوجه شده اند که باید چه تصمیم هایی برای تیم بگیرند که به نفع همه باشد. اما به هرحال ما از این وضعیتی که به وجود آمد ضربه خوردیم.

آیا استراماچونی در بازگشت می تواند به اوضاع استقلال سروسامان دهد و این امتیاز هایی که از دست رفته را جبران کند؟ نسبت به آینده تیمت چه حسی داری؟

اگر اشتباه نکنم و به آخرین اخباری که رسیده استناد کنم احتمالاً مشکل ایشان حل شده و باید منتظر بازگشتش از ایتالیا باشیم. نظر من قطعاً درباره ایشان مثبت است و فکر می کنم می توانیم دست به دست هم بدهیم و امتیاز هایی که عقب افتادیم را جبران کنیم. اول فصل شرایط ما به مراتب نگران نماینده تر از امروز بود.

شما قطعاً به یاد دارید که ما کجای جدول بودیم و شاید خیلی ها تصور می کردند دیگر جمع و جور کردن این استقلال شدنی نیست اما خواستیم و امتیاز ها را جبران کردیم و حتی به صدر جدول هم رسیدیم. الان هم در صندلی خوبی هستیم و فرصت جبران فراهم است. ما فاصله آنچنانی با صدر جدول نداریم. استقلال تیمی است که با بهره گیری از همین کادر فنی و بازیکنان می تواند دوباره به صدرجدول برود. فکر می کنم نیم فصل دوم خیلی چیز ها روشن می گردد.

در روزهای بحرانی که استراماچونی به دلیل اختلاف هایی که با باشگاه داشت مسئولیت تو به عنوان کاپیتان بیشتر از دیگر بازیکنان بود. حتی گفته شد که در جریان بازی های استقلال علاوه بر انجام مسئولیت های یک بازیکن، همزمان کار فنی را هم زیر نظر داری. حتی گفته شد تعویض ها نیز به عهده تو بود. آیا این خبر ها را تأیید می کنی؟

باید تأکید کنم که من فقط برای استقلال بازی می کردم و نقش خودم را به عنوان بازیکن انجام می دادم. من حقیقتاً در تعویض ها و اینکه بخواهم بگویم کدام بازیکن از زمین بیرون برود و یا مسائل فنی و تاکتیکی نقشی نداشتم. کار به عهده دیگران بود. فقط در بازی با شاهین که سرپرست نداشتیم من تا حدی هماهنگی های وسط زمین را انجام دادم که آن هم به دلیل شرایط خاص تیم اجتناب ناپذیر بود اما هیچ دخالتی در کار فنی نداشتم و فقط سعی کردم به عنوان یک بازیکن و کسی که بازوبند کاپیتانی را به دست بسته مسئولیت های خودم را انجام بدهم.

امیدوارم توانسته باشم در این روزهای حساس و بحرانی کاری برای استقلال نموده باشم. البته باید تأکید کنم که این فقط وریا غفوری نبود که در این شرایط به تیم یاری کرد. تک تک بچه ها و کسانی که روی نیمکت مسئولیتی داشتند در این چند روز به تیم یاری کردند و اجازه ندادند یک آبروریزی بزرگ رخ بدهد. استقلال واقعاً در هیچ برهه از تاریخ خودش چنین شرایطی را تجربه ننموده بود که نه سرمربی داشته باشد، نه مربی. ما در اوج بلاتکلیفی آبروی استقلال را حفظ کردیم و اجازه ندادیم فشارها کمر تیم را بشکند.

و البته مسائل اقتصادی هم بود ... درباره دریافتی های شما خبرهای متفاوتی به گوش می رسد. آیا باشگاه توانسته به تعهدات اقتصادی اش تا به امروز عمل کند؟اگر فوتبالی باشید می دانید که طبق توافق هایی که ابتدای فصل می گردد باشگاه موظف است 50 تا 60 درصد از قرارداد بازیکنان و دیگر ارکان خودش را تا نیم فصل پرداخت کند. ولی به جز 4، 5 بازیکن غالباً زیر 30 درصد دریافتی داشته اند. متأسفانه از لحاظ اقتصادی شرایط ما خیلی حاد است. شرایط بدی را تجربه می کنیم اما باید به عنوان کاپیتان تیم بگویم که این بچه ها با وجود دریافتی های کمی که داشتند غیرت کردند که کار را تا اینجا جلو بردند.

شاید می توانستند با اعتراض های خودشان به مسائل دامن بزنند اما هرگز این کار را نکردند. امیدوارم در فرصت مناسب این مسائل از بین برود و دریافتی ها به حد نصاب برسد. ما یک مجموعه ایده آل هستیم که اگر کمی حمایت بیشتری شویم قطعاً می توانیم به قهرمانی برسیم. همه چیز قابل جبران است و با کاری که آقای خلیل زاده به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه آغاز نموده من به آینده خیلی خوشبینم. آقای خلیل زاده به عنوان سرپرست مسئولیت ها را به عهده گرفته و ان شاء الله مسائل از بین برود و شرایط تیم ما آرمانی گردد.

در این روزهای بلاتکلیفی طرفداران هم خیلی پشت شما بودند. شاید اگر فشار های آنها نبود مسائل با استراماچونی به این زودی از بین نمی رفت.

طرفداران استقلال عاشقانه تیم را حمایت کردند. من فقط می توانم به آنها بگویم که دست تان درد نکند و قطعاً برای راضی نگه داشتن شما نهایت کوشش مان را می کنیم. از آنها می خواهم به حمایت های شان ادامه دهند. ما به آنها احتیاج داریم. یک نیم فصل سخت پیش روی استقلال است که اگر حمایت آنها باشد برای ما ساده خواهد شد.

تصویر اشک یکی از طرفداران تان بعد از بازی با ماشین سازی در صفحات مجازی دست به دست می شد. عکسی که خیلی دردناک بود.

بله، آن تصویر را دیدم. ما می فهمیم که اشک آن طرفدار برای چه بود. باید بگویم که اشک آن طرفدار به خاطر باخت به ماشین سازی نبود. اشک آن طرفدار به خاطر مسائلی بود که در این مدت بر استقلال گذشت. امیدوارم تصمیم گیران استقلال اشک آن طرفدار را دیده باشند و بدانند که هر تصمیم آنها تا چه اندازه در روحیات و حال و هوای طرفداران ما تأثیرگذار است.

امیدوارم اشک آن طرفدار را دیده باشند و با سطحی نگری به مسائل استقلال نگاه ننمایند. تصمیم گیران استقلال بدانند که هر تصمیم آنها در جامعه ما بسیار اثرگذار است. استقلال تیم بسیار بزرگی است که باید مسئولان دلسوزی پست سرش باشند و قدر این طرفداران را بدانند. امیدوارم دیگر اشک طرفداران را در استادیوم ها نبینم و مدیران و مسئولان حساسیت ها را بشناسند و با مسئولیت پذیری بیشتری تیم را مدیریت نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 1834

به "وریا غفوری: بدون سرمربی و مدیرعامل نگذاشتیم آبروریزی گردد، اتفاقات استقلال دسیسه نیست اهمال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وریا غفوری: بدون سرمربی و مدیرعامل نگذاشتیم آبروریزی گردد، اتفاقات استقلال دسیسه نیست اهمال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید