هشدار مهم وزارت بهداشت به تهرانی ها

به گزارش انوار بلاگ، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: میانگین شاخص کیفی هوای تهران طی 24 ساعت گذشته به عدد. 157 رسیده است که در محدوده ناسالم برای تمام گروه ها است.

هشدار مهم وزارت بهداشت به تهرانی ها

به گزارش انوار بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با توجه به عدد 157 میانگین شاخص کیفی هوای تهران گفت: هوای تهران برای تمام گروه ها ناسالم است و این عدد شاخص طی روزهای گذشته بالاترین عدد شاخص بوده است. شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در 11 ایستگاه شهر تهران به بالاتر از 150 رسیده است و ایستگاه پیروزی و شادآباد با عدد 180 بالاترین شاخص را در سطح شهر تهران دارند. طی امسال 44 روز هوا ناسالم برای گروه های حساس بوده است که در مقایسه با سال گذشته تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس افزایش یافته است.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی این شرایط تا فردا ادامه خواهد داشت.

شاهسونی در ادامه توصیه کرد: کسانی که به بیماری های قلبی و ریوی مبتلا هستند و بچه ها و سالمندان، زنان باردار و همچنین کسانی که بیماری های زمینه ای دارند از فعالیتهای طولانی و سنگین خارج از منزل خودداری نمایند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را تا حد امکان کاهش بدهند.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلات آخر هفته مردم فعالیتهای ورزشی را تا حد امکان کاهش بدهند و یا در فضای بسته ورزش نمایند.

شاهسونی با بیان اینکه والدین بچه هاشان را در این روزها به بوستانها نبرند گفت: شاخص کیفی هوا برای این گروه ناسالم است و افرادی که مجبورند در خارج از منزل فعالیت نمایند از ماسک های مخصوص P2 یا N95 استفاده نمایند.

وی گفت: شهرداری شهر تهران باید در جهت اصلاح طرح کاهش آلودگی هوا اقدام فوری کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 1434

به "هشدار مهم وزارت بهداشت به تهرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مهم وزارت بهداشت به تهرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید