مرمت 25 بنای تاریخی خراسان جنوبی در سال 97

به گزارش انوار بلاگ، به همت کارشناسان و هنرمندان خراسان جنوبی تعداد 25 بنای تاریخی استان با اعتباری بالغ بر 25میلیارد ریال در سال 97 مرمت شد.

مرمت 25 بنای تاریخی خراسان جنوبی در سال 97

به گزارش انوار بلاگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی، علی شریعتی منش معاون میراث فرهنگی این اداره کل از مرمت 25 اثر تاریخی در این استان در سال گذشته اطلاع داد و اضافه نمود: مرمت بناهای تاریخی خراسان جنوبی به صورت جدی از سوی این معاونت دنبال می گردد.

او اضافه نمود: برای مرمت این تعداد آثار تاریخی در سطح استان خراسان جنوبی، 25میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: این پروژه ها در زمینه مرمت و احیای بناهای تاریخی، مشارکت در مرمت بناهای تاریخی بخش خصوصی، بوده است.

وی در ادامه گفت: مهم ترین این پروژه ها شامل مرمت، سامان دهی مجموعه باغ جهانی اکبریه، قنات جهانی بلده فردوس، بافت های تاریخی بیرجند، بشرویه، خوسف و شهر تون فردوس همچنین آسبادهای تاریخی استان بوده است.

شریعتی منش توضیح داد: همچنین در سال گذشته 20 اثر نامنقول، 3 اثر منقول تاریخی، 7 اثر ناملموس، 5 اثر طبیعی در فهرست ملی به ثبت رسیده و 13 اثر تاریخی نیز معین حریم حفاظتی شده و 4 کاوش باستان شناسی نیز صورت گرفته است.

او خاطر نشان کرد: استان خراسان جنوبی دارای 1700 اثر شناسایی شده است که از این تعداد 873 اثر در فهرست آثار ملی و سه اثر در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. همچنین این استان دارای یک روستای جهانی صنایع دستی در رشته توبافی یا حوله بافی است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 133

به "مرمت 25 بنای تاریخی خراسان جنوبی در سال 97" امتیاز دهید

1 کاربر به "مرمت 25 بنای تاریخی خراسان جنوبی در سال 97" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرمت 25 بنای تاریخی خراسان جنوبی در سال 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید