سلاطین باکس آفیس؛ بازیگرانی که پرفروش ترین فیلم ها را داشته اند

به گزارش انوار بلاگ، خبرنگاران: حتما با اسم باکس آفیس آشنا هستید. جدول باکس آفیس به صورت هفتگی فیلم های تازه اکران شده را آنالیز نموده و در نهایت فیلم ها را بر اساس میزان فروش طبقه بندی می نماید. در این بین، ما سعی نموده ایم که ستاره های صدرنشین این فهرست که پرفروش ترین فیلم ها را در باکس آفیس داشته اند، به شما معرفی کنیم.

سلاطین باکس آفیس؛ بازیگرانی که پرفروش ترین فیلم ها را داشته اند

اسکارلت جوهانسون

اسکارلت جوهانسون تنها یک بازیگر پیروز هالیوود نیست، او کسی است که فروش زیادی را در باکس آفیس ثبت کرد. او جزو پردرآمدترین ستاره های هالیوودی است که در سال 2018 تنها 40.5 میلیون دلار درآمد داشت. یکی از بهترین فیلم هایی که او در آن هنرنمایی نموده، فیلم انتقام جویان بوده که بیش از 7.7 میلیارد دلار فروش کرد. او در فیلم های پیروز دیگری، چون بیوه سیاه نیز بازی نموده که هیچکدام رکوردش به پای انتقام جویان نمی رسد.

آنجلینا جولی

با این که آنجلینا جولی چند سالی از سینما دور بوده تا وقت بیشتر را برای خانواده اش بگذارد، اما هنوز هم جز تاثیرگذارترین ستاره های سینمای دنیا است. بهترین فیلمی که آنجلینا در آن بازی کرد، مالفیسنت بود که رتبه 1 رادر سال 2014 پس از دریافت بیش از 758 میلیون در باکس آفیس دنیای، به دست آورد. علاوه بر آن، او برای دوبله انیمیشن پاندای کونگ فو کار بیش از 520 دلار دریافت کرد. در 18 اکتبر 2019 نیز، با انتشار قسمت 2 فیلم مالفیسنت، چند برابر بر سرمایه آنجلینا جولی افزوده شد.

نیکول کیدمن

نیکول کیدمن یکی از توانمندترین بازیگران هالیوودی به حساب می آید. آکوامن 1.1 میلیارد دلار در سراسر دنیا فروش کرد، در حالی که بودجه ساختش 200 میلیون دلار بوده است. این فیلم پنجمین فیلم پرفروش سال 2018، پرفروش ترین فیلم دنیای سینمایی دی سی، هشتمین فیلم پرفروش ابرقهرمانی تاریخ و بیست و یکمین فیلم پرفروش تاریخ سینما است. این فیلم حتی پرفروش ترین فیلم نیکول کیدمن در 4 دهه اخیر فعالیتش بود. قبل از این فیلم، پیروز ترین کار او انیمیشن خوش قدم بود که او دوبله شخصیت نورما ژان را به عهده گرفت. اگر او خودش در این فیلم حضور فیزیکی نداشت، اما این فیلم 384 میلیون دلار در باکس آفیس دنیای فروش کرد.

لتیشیا رایت

اگر چه لتیشیا رایت فعالیت خود را در سال 2011 آغاز کرد، اما فروش بالایی را در باکس آفیس دنیای رقم زد. او پیروزیت خود را مدیون بازی در نقش شوری در فیلم پلنگ سیاه محصول سال 2018 است که بیش از 1.3 میلیارد دلار در باکس آفیس دنیای فروش داشت. او پیروزیت های بعدی اش را در فیلم های انتقام جویان: جنگ ابدیت و انتقام جویان: سرانجام بازی که هر کدام بیش از 2 میلیارد دلار در باکس آفیس دنیای فروش داشتند، به دست آورد.

مریل استریپ

مریل استریپ، که افسانه سینمای هالیوود به حساب می آید و تا به حالی چندین جایزه اسکار را از آن خود نموده است، پیروزیت های بیشماری را در باکس آفیس داشته باشد. بازی او در فیلم کمدی- موزیکال ماما میا! و قسمت دوم آن با نام ماما میا! دوباره آغاز کنیم، که در سال 2018 اکران شد، بیش از 1 میلیارد فروش دنیای داشت. فیلم های شیطان پرادا می پوشد و بازگشت مری پاپینز نیز هر کدام بیش از 300 میلیون دلار فروش دنیای با خود به همراه داشتند.

جنیفر لارنس

در سال 2016 و 2017، جنیفر لارنس به عنوان پردرآمدترین ستاره دنیا شناخته شد. او پیروزیت اش را مدیون فیلم سه گانه بازی های گرسنگی است که حدود 2.89 میلیارد دلار در باکس آفیس دنیا فروش داشت. البته این تنها فیلم پیروز باکس آفیس او نبود. هنرنمایی او در فیلم 0142 مردان ایکس: روز های گذشته آینده نیز یکی دیگر از پرفروش ترین های باکس آفیس با 747 میلیون دلار بود.

ساندرا بولاک

آیا می دانستید که ساندرا بولاک از سال 1987 تاکنون در صنعت سینما فعال است؟ او یکی از ستاره هایی است که نامش در پروفروش ترین فیلم های باکس آفیس قرار گرفته است. انیمیشن مینیون ها، محصول سال 2015، با صدای ساندرا بولاک در نقش اسکارلت اورکیل بیش از 1 میلیارد دلار فروش داشت که رکورد فیلم قبلی این ستاره را با نام جاذبه که فروشش 723 میلیون دلار بود، شکست.

اما واتسون

فعالیت حرفه ای اما واتسون از بازی در فیلم هری پاتر آغاز شد که بیش از 7.7 میلیارد دلار در باکس آفیس دنیای فروش داشت. هنرنمایی او در دیو و دلبر نیز فروشی حدود 1.2 میلیارد دلار به همراه داست. این ستاره بریتانیایی به خوبی ارزش خودش را می داند. او برای بازی در فیلم هایش 15 میلیون دلار دریافت می نماید که در مقایسه با دیگر ستاره ها هالیوودی رقم بالایی است.

رابرت داونی جونیور

درخشیدن در فیلم هایی، چون مرد آهنی، شرلوک هولمز و انتقام جویان با فروش 7.7 میلیارد دلاری ش، او را تبدیل به یکی از افسانه های سینمای هالیوود نموده است. در واقع اینطور به نظر می رسد که او در هر فیلمی که بازی می نماید، فروش بالایی را در باکس آفیس به همراه دارد. او به زودی در فیلم های سفر های دکتر دولیتل و شرلوک هولمز 3 نیز ظاهر می گردد که به احتمال زیاد پیروزیت های بعدی او در باکس آفیس خواهد بود.

هریسون فورد

بازی هریسون فورد در جنگ ستاره ها و جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد بیش از 2 میلیارد دلار در باکس آفیس دنیای فروش داشت. علاوه بر آن، او با حضورش در رشته فیلم های سینمایی ایندیانا جونز بیش از 12 میلیارد دلار به دست آورد. هریسون فورد در سن 76 سالگی، هنوز هم قوی و باانگیزه است. بدون شک، او در سال 2021 با ایندیانا جونز 5 بار دیگر بر سر زبان ها خواهد افتاد.

بردلی کوپر

بردلی کوپر که تا به حال 7 بار برنده جایزه اسکار شده است، یکی از بهترین بازیگران هالیوودی به شمار می رود. از بهترین و پرفروش ترین فیلم های او می توان به خماری اشاره نمود که 1.4 میلیارد دلار در باکس آفیس دنیای فروش کرد. این ستاره محبوب این روز ها فعالیت های زیادی دارد و در فیلم های مختلفی چون تک تیرانداز آمریکایی، حقه بازی آمریکایی، ستاره ای متولد شده است و فیلم انتقام جویان 2 میلیارد دلاری، هنرنمایی نموده است.

تام هنکس

تعجبی که نام تام هنکس، هنرپیشه، کمدین، کارگردان، دوبلور و نویسنده آمریکایی برنده جایزه اسکار را در این لیست ببینیم. رزومه او پر از فیلم های پیروزی چون فارست گامپ، بزرگ، نجات سربازان رایان، دور افتاده و پرفروش ترین آن ها انیمیشن داستان اسباب بازی با فروش 1.93 میلیارد دلار در باکس آفیس دنیای، می باشد. او در سال 2019، با هنرنمایی در داستان اسباب بازی 4 بیش از 535 میلیون دلار به دست آورد.

مورگان فریمن

ستاره برنده جایزه اسکار، مورگان فریمن یکی از پردرآمد ترین ستاره های لیست باکس آفیس دنیای است. او که از سال 1964 تاکنون فعالیت دارد، در فیلم های مشهور و پیروزی چون بروس قادر مطلق، دختر میلیون دلاری، تحت تعقیب و شوالیه تاریک ایفای نقش نموده است. اگر چه تمام این فیلم ها جزو پرفروش ترین های باکس آفیس بوده اند، اما فیلم شوالیه تاریک با فروش 2.6 میلیارد دلار در صدر تمام آن ها قرار گرفته است.

منبع: wonderwall

منبع: برترین ها
انتشار: 31 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 90

به "سلاطین باکس آفیس؛ بازیگرانی که پرفروش ترین فیلم ها را داشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاطین باکس آفیس؛ بازیگرانی که پرفروش ترین فیلم ها را داشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید