سفر بدون کارت خاتمه خدمت به کشورهای خارجی

به گزارش انوار بلاگ، یکی از برترین و پر درخواست ترین گزینه هایی که افراد برای سفر دارند، سفر به کشورهای خارجی می باشد. یکی از موانع بر سر راه افراد برای سفر به خارج از کشور کارت انتها خدمت می باشد. سفر بدون کارت انتها خدمت یکی از سوال هایی است، که معمولا برای نوجوانان و جوانان مطرح است. آن ها در پی این سوال می باشند، که آیا سفر بدون کارت انتها خدمت به کشورهای خارجی برایشان امکان پذیر است یا خیر؟ ما در این متن قصد داریم، تا به آنالیز این موضوع پرداخته و زوایای مختلف سفر به کشورهای خارجی بدون کارت انتها خدمت را مورد آنالیز قرار دهیم. چنانچه شما نیز مشکل کارت انتها خدمت داشته و قصد سفر به یکی از کشور های نزدیک مانند دبی، ترکیه و یا … را دارید، ما را تا انتها همراهی نمایید. بلیط هواپیما را مقرون به صرفه بخرید.

سفر بدون کارت خاتمه خدمت به کشورهای خارجی

سفرهای خارجی بدون کارت خاتمه خدمت ممکن است؟

یکی از موانع برای سفرهای خارج از کشور، سفر بدون کارت خاتمه خدمت می باشد. این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید، که آیا این کار ممکن است یا خیر؟ در جواب این سوال می توان گفت بلی، سفر بدون کارت خاتمه خدمت به کشورهای خارجی ممکن است و افراد می توانند با انجام یک سری از اقدامات قانونی سفر به خارج از کشور مانند سفر به ترکیه، دبی، مالزی، تایلند و … را انجام دهند. همانطور که گفته شد برای این سفر باید یک سری اقدامات و الزامات صورت گیرد تا به راحتی بتوان در این مکان ها در مدت مشخصی سفر نمود. لذا این شرایط را در ادامه مورد آنالیز قرار خواهیم داد.

برای سفر بدون کارت خاتمه خدمت چه مدارکی ضروری است؟

همان طور که در متون بالا بارها به آن اشاره شد، سفر بدون کارت خاتمه خدمت دارای یک شرایط خاص می باشد. افرادی که قصد سفر به کشورهایی همانند دبی ترکیه و … را به صورت سفرهای هوایی دارند، باید ابتدا از لحاظ قانونی شرایط خروج از کشور را داشته باشند. از این شرایط قانونی می توان به دانشجو بودن با ارائه برگه اشتغال به تحصیل و شرایطی از این دست اشاره نمود.

لذا افرادی که برای سفر بدون کارت خاتمه خدمت به خارج از کشور اقدام می نمایند باید یک وثیقه که در توضیح قانون آمده است گذاشته و پاسپورت خود را دریافت نمایند. نوع سفری که افراد انجام می دهند و کشوری که به آن سفر می نمایند در نوع و یا مبلغ وثیقه بسیار تاثیر گذار است. به طور مثال ارزش وثیقه سفر زیارتی از سفر تفریحی کمتر است، یا سفر به ترکیه و دبی در مقایسه با سفر به عربستان برای به جا آوردن اعمال حج، وثیقه ای با ارزش بالاتر احتیاج دارد.

گوشه ای از قوانین مورد احتیاج برای سفر بدون کارت خاتمه خدمت

برای سفر بدون کارت خاتمه خدمت یک سری قوانین وجود دارد که افراد باید این قوانین را انجام دهند. یکی از این قوانین این است، فردی که برای سفر خود وثیقه گذاشته است چنانچه در زمان مقرر به کشور باز نگردد، وثیقه اش ضبط خواهد شد و به وسیله پلیس بین الملل مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. لذا این افراد بعد از برگشت حتما باید خود را به نظام وظیفه معرفی نموده لذا در صورت معرفی نکردن خود جریمه خواهند شد. مجله گردشگری خبرنگاران

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 11994

به "سفر بدون کارت خاتمه خدمت به کشورهای خارجی" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر بدون کارت خاتمه خدمت به کشورهای خارجی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر بدون کارت خاتمه خدمت به کشورهای خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید