راهنمای انتخاب لباس مناسب اندام مستطیلی (ورزشی)

به گزارش انوار بلاگ، لباس مناسب اندام مستطیلی یا ورزشی باید به صورتی انتخاب گردد که بر روی بدن بنشیند. چراکه اندام مستطیلی انحنای خاصی ندارد و دور کمر تعیین نیست، بنابراین لباس های بالاتنه و پایین تنه باید تناسب داشته باشند. حال پیراهن، شلوار، کت و... مناسب برای فرم اندام مستطیلی چگونه باید انتخاب گردد؟

راهنمای انتخاب لباس مناسب اندام مستطیلی (ورزشی)

خبرنگاران | سرویس مد و پوشاک - آیا تا به حال کسی به شما گفته است که شما اندامی پسرانه دارید؟ یا آیا شما زیاد ورزش می کنید؟ اندام شما صاف است و بالا تنه و پایین تنه شما کاملا در یک راستا قرار دارند. بنابراین، انتخاب لباس متناسب با اندام ورزشی یا مستطیل شکل سرگرم کننده است! اندام شما تقریبا در همه چیز عالی به نظر می رسد، چرا که اندام شما از هر لحاظ متعادل است و همانند یین و یانگ این تعادل در اندام شما مشهود است.. مهم نیست که چه ویژگی هایی را در اندام خود دوست دارید بیشتر به نمایش بگذارید یا سعی در پنهان کردن کدام قسمت ها دارید، این راهنمای ساده، 5 مرحله ای برای یاری به شما در انتخاب لباس متناسب با اندام ورزشی یا مستطیل شکل است.

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر به موضوع دلخواه خود برسید.

  • بالاتنه و آستین
  • کت و ژاکت
  • پیراهن
  • شلوار
  • اکسسوری

ویژگی های اندام ورزشی یا مستطیل شکل

  • فرم اندام شما تعیینا منحنی شکل نیست.
  • اندازه شانه های شما و اندازه ران ها تقریبا یکسان است.
  • دور کمر شما خیلی کوچک یا تعیین نیست، بلکه به طور مساوی اندام شما تقسیم شده است.
  • وزن شما نسبتا به طور مساوی در بدن شما توزیع شده است.

راهنمای انتخاب لباس مناسب اندام مستطیلی یا ورزشی

کلید انتخاب لباس متناسب با اندام اندام ورزشی این است که شما باید تعادل بین بالاتنه و پایین تنه را به همراه سایر انحنا های اندام خود ایجاد کنید. برای مثال، اگر شما یک پیراهن گشاد برای بالاتنه خود در نظر گرفته اید، برای بخش پایین تنه به سراغ شلوار های چسبان بروید و برعکس، اگر بالاپوش تنگ استفاده می کنید، باید برای بخش پایین تنه از شلوار های آزادتر بهره ببرید.

1. از بالا تنه آغاز کنید

یک اندام ورزشی زمانی که بازو های عضلانی، شانه های صاف و کمر خود را با تاکید بیش تری نشان دهد، خیلی عالی به نظر خواهد رسید. اجزای قدرت برای شما عبارتند از:

پیشنهاد اول) پیراهن های هالتر استایل (که پشت باز هستند و معمولا بندی دور گردن دارند)

پیشنهاد دوم) پیراهن های Racerback استایل (که مانند تاپ های ورزشی هستند و حلقه های عظیم آستین دارند و در پشت کمر به شکل V. یا Y. به هم می رسند)

پیشنهاد سوم) پیراهن های با یقه گرد باز و قایقی SCOOP

پیشنهاد چهارم) هر پیراهن بدون آستین و بندی (دکلته)

اگر اندام شما از طرفین دارای انحناست، توجه را به سمت شانه ها، ترقوه و بازو های خود جلب کنید. پیراهن های یقه 7 باز یا پیراهن های Racerback انتخاب مناسبی برای شماست؛ و اگر نمی خواهید شانه ها را درگیر کنید، سعی در بلند تر نشان دادن گردن خود کنید. برای این منظور، از پیراهن های یقه گرد و یقه 7 استفاده نمایید.

بهترین سایز آستین برای اندام ورزشی (مستطیلی)

انتخاب باشماست! اگر بازو های خود را دوست داشته باشید، شما می توانید آن ها را با پیراهن های بدون بند یا ریسر بک نشان دهید. اگر شما به دنبال آن هستید که بازو های خود را پنهان کنید، باید به دنبال پیراهن های آستین سه ربعی با رنگ های تیره باشید. احتمالا، شما دارای شانه های صاف هستید، این بدان معنی است که نیازی به اضافه کردن اجزای اضافی در این قسمت نیستید.

اگر شما به دنبال اضافه کردن انحنا به کمر خود هستید، پیراهن هایی را انتخاب کنید که به یاری کمربندی ظریف روی کمر چین می خورند؛ و این احساس را بوجود می آورند که شما انحنای خوشایندی در قسمت دور کمر دارید بعلاوه اینکه کمربند باعث خواهد شد که کمر شما ظریف تر به نظر آید.

2. بهترین کت و ژاکت برای برای اندام ورزشی (مستطیلی)

کت های کوتاه ملوانی (Peacoats)، کاپشن های خلبانی، پیراهن یا مانتو های بلند و آزاد برای شما به نظر شگفت انگیز است! اگر شما بلند و باریک هستید، لباس های رسمی و شق و رق برای شما عالی خواهید بود. اگر شما به دنبال این هستید که خود را پُرتر نشان دهید، پیراهن هایی که روی کمر چین می خورند را انتخاب کنید؛ و اگر تصمیم دارید کمر خود را باریک تر نشان دهید، از پیراهن هایی که برش A دارند و تا روی باسن یا بالای زانو هستند را انتخاب کنید.

3. پیراهن های مناسب برای برای اندام ورزشی (مستطیلی)

زمانی که صحبت از انتخاب لباس برای فرم اندام ورزشی یا مستطیلی می گردد، دست شما برای انتخاب هرگونه پیراهنی باز است. اگر پا های خود را دوست دارید، شلوار های بلند را انتخاب کنید و برای بالاتنه از تاپ های هالتر استایل و ریسربک بهره ببرید. اگر به پیراهن های سرهمی (jumpsuit) علاقه مند هستید، برای نشان دادن شانه ها و ترقوه زیبای خود سعی کنید بالاتنه آن هالتر استایل باشد. دامن را می توان تقریبا با هر سایز و قد پوشید، و بهتر است که با کفش پاشنه بلند ست گردد. اما اگر شما قد خیلی بلندی دارید، سعی کنید از رنگ های تیره تر و برش های A-line بهره ببرید؛ و مثل همواره، اگر می خواهید انحنای بیش تری در اندام خود ایجاد کنید، از کمربند نازک در استایل خود بهره ببرید.

4. بهترین شلوار و جین برای اندام ورزشی (مستطیلی)

قاعده کلی در خصوص اندام ورزشی یا مستطیلی را به خاطر بیاورید؛ اگر برای بالاتنه پیراهن گشاد انتخاب نموده اید، در پایین تنه با شلوار های چسبان و کشی ادامه دهید.

اگر می خواهید بلندتر به نظر برسید، شلوار های بلند و دم پا گشاد را انتخاب کنید که تا روی زمین امتداد دارند. اگر شما ریزه اندام هستید، می توانید از سبک های آزاد گت دار، که در قسمت کمر جمع می شوند استفاده نمایید. اگر لگن شما پهن است، ممکن است بخواهید شلوار جین نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد را انتخاب کنید. شلوار های فاق بلند، ممکن است برای اندام شما کمی نامناسب باشد، اگر دور کمرتان زیادی صاف است. اگر به این سبک شلوار علاقه دارید سعی کنید نوع چسبان آن را انتخاب کنید.

5. لوازم جانبی و اکسسوری ها را از قلم نیاندازید

برای اندام های ورزشی و مستطیل شکل، بیش ترین جایی که باید توجه را به آن جلب کرد، بالاتنه است. بنابراین، گردنبندها، گوشواره ها و استفاده از دستمال گردن یا پیچیدن روسری به دور گردن برای شما مناسب است. برای کشیده تر نشان دادن دست های خود، به جای دستبند از چند النگو یا رینگ ظریف بهره ببرید. اگر دست های کشیده ای دارید، النگو های پهن را انتخاب کنید.

منبع: setare.com
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8098

به "راهنمای انتخاب لباس مناسب اندام مستطیلی (ورزشی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب لباس مناسب اندام مستطیلی (ورزشی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید