خیابانی در مرکز به نام علی دایی

به گزارش انوار بلاگ، در ادامه متن نامه انجمن نویسندگان، عکاسان و خبرنگاران ورزشی ایران را به شورای شهر تهران می خوانید:

خیابانی در مرکز به نام علی دایی

کمیته محترم نامگذاری شورای شهر تهران

سلام علیکم

ضمن تقدیر و تشکر از شما به خاطر تاکید بر نامگذاری معابر و خیابان های مرکز به نام مفاخر کشور، پیشنهاد می گردد معبر یا خیابانی هم به نام علی دایی، اسطوره فوتبال ایران نامگذاری گردد.

بر کسی پوشیده نیست و حتما اعضای محترم شورای شهر تهران هم تایید می نمایند که علی دایی یکی از سرشناس ترین قهرمانان تاریخ ورزش ایران، آسیا و حتی دنیا است.

او اولین فوتبالیستی است که تعداد گل های ملی اش از مرز 100 گل عبور کرد، زمانی که این رکورد یک رویا به نظر می رسید. رکوردی که دایی ثبت کرد، برای نزدیک به 15 سال دست نخورده ماند و امروز کسی به آن رسیده که به گواه بسیاری از کارشناسان، یکی از 5 بازیکن برتر تاریخ فوتبال است.

دایی الگو و سرمشق مناسبی برای جوانان این کشور به شمار میرود؛ کسی که بدون هیچ پشتوانه ای، به بالاترین قله های موفقیت رسید. مدرک مهندسی اش را از یکی از برترین دانشگاه های ایران و خاورمیانه گرفت و در کنار درس و تحصیل، دستاوردهای کم نظیری در ورزش قهرمانی برای ایران داشت. او 13 سال به مانند یک سرباز لباس تیم ملی ایران را به تن کرد، در میادین عظیم و کوچک بدون هیچ منتی، حاضر شد و فداکارانه برای موفقیت تیم ملی ایران جنگید.

اغراق نیست اگر بگوییم بسیاری از مردم دنیا در کشورهای مختلف، ایران را با علی دایی می شناسند. حالا که بار دیگر نام او به خاطر رسیدن کریستیانو رونالدو به رکورد گلزنی اش، بر سر زبان ها افتاده، سزاوار است که شورای محترم تهران، به پاس زحماتی که او برای این آب و خاک کشیده، یکی از معابر تهران را به نامش کند.

پیشاپیش از حسن توجه شما اعضای محترم شورای شهر تهران سپاسگزاریم.

*با احترام، انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: فرارو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 9937

به "خیابانی در مرکز به نام علی دایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابانی در مرکز به نام علی دایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید