خبرنگاران آب سد ماملو به ورامین رسید

به گزارش انوار بلاگ، تهران- خبرنگاران- فرماندار شهرستان ورامین گفت: با پیگیری های اجرا شده و اختصاص اعتبارات مورد نیاز، آب سد ماملو به ورامین رسید و مردم این شهرستان از این پس، از آب سالم و بهداشتی تصفیه خانه هفتم تهران برخوردار می شوند.

خبرنگاران آب سد ماملو به ورامین رسید

حسین کاغذلو امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: آب شرب سالم و بهداشتی مورد نیاز شهرستان ورامین از منابع آب زیرزمینی و با بهره گیری از 32 حلقه چاه در شهر ورامین ، 12 حلقه چاه در منطقه خیرآباد و 4 حلقه چاه در شهر جوادآباد تأمین می شود.

وی شرح داد: حقابه شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران از سد ماملو، 30 میلیون متر مکعب در سال است که 15 میلیون مترمکعب آب به شهرستان پاکدشت و شهرهای اطراف و 15 میلیون مترمکعب به شهرستان ورامین و قرچک اختصاص دارد.

فرماندار ورامین گفت: به منظور تأمین آب شرب شهروندان ورامین از آب سد ماملو اجرای شبکه انتقال در دستور کار شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی قرار گرفت و با اختصاص 90 میلیارد ریال اعتبار در ابتدای امسال، عملیات اجرایی آن به انتها رسید و هم اکنون آب سالم و بهداشتی تصفیه خانه هفتم تهران واقع در سد ماملو به این شهرستان رسیده است.

به گفته کاغذلو، عملیات انتقال آب سد ماملو به شهرستان ورامین با اجرای 22 کیلومتر لوله گذاری چدن داکتیل در اقطار 600 ، 900 و 1200 میلی متری اجرا شده است.

وی اضافه کرد: با تخصیص حقابه ورامین از آب سد ماملو، از میزان برداشت آب های زیرزمینی که مهمترین عامل در ایجاد پدیده فرونشست زمین در این منطقه است، کاسته خواهد شد.

فاز دوم تصفیه خانه هفتم تهران در سد ماملو، هشتم بهمن ماه امسال با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

gigablog.ir: گیگابلاگ | با سیستم مدیریت محتوای گیگابلاگ همه وبسایت دارن

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 3074

به "خبرنگاران آب سد ماملو به ورامین رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آب سد ماملو به ورامین رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید