حقوق وزرا و نمایندگان مجلس چقدر است؟

به گزارش انوار بلاگ، به گزارش خبرنگاران، ثبت جزئیات حقوق و مزایای دستگاه های اجرایی براساس ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه انجام می گردد و به همین دلیل سامانه ثبت حقوق و مزایا در اواخر سال 1396 راه اندازی شد و از ابتدای سال 1397 دستگاه های مشمول باید برای ورود اطلاعات حقوق اقدام می کردند.

حقوق وزرا و نمایندگان مجلس چقدر است؟

با این وجود گزارش سازمان اداری و استخدامی نشان داد که حتی تا امسال تعدادی از دستگاه ها و زیرمجموعه های آنها هنوز ورود اطلاعات نداشته اند، از این رو جهت اجرای تکلیف قانون بودجه پرداخت حقوق کارکنان مشروط به ثبت اطلاعات در سامانه شد.

میانگین حقوق دریافتی وزیر، 20 میلیون

گزارش ها از شرایط حقوق و مزایای ثبت شده دستگاه های اجرایی (سه قوه) به تفکیک سطح پست آنها در امسال حاکی از آن است که بالاترین میانگین خالص حقوق (حقوق منهای کسورات) مربوط به استاندار و همتراز آن با بیش از 24.3 میلیون تومان در هر ماه است.

میانگین خالص حقوق برای وزیران بیش از 20 میلیون تومان ثبت شده و این در حالی است که میانگین خالص دریافتی معاون وزیر و همتراز آن بیش از وزیر بوده و تا 21.7 میلیون تومان اعلام شده است.

میانگین خالص پرداختی به نمایندگان مجلس نیز 17.4 میلیون تومان ثبت شده است.

براساس این گزارش میانگین خالص حقوق معاون موسسه یا معاون سازمان و همتراز آن 19.7 میلیون، مدیرکل و همتراز 17.2 میلیون، معاون مدیرکل و همتراز 13.1 میلیون تومان است.

در سایر پست ها نیز میانگین خالص حقوق رئیس اداره و همتراز آن 12.8، رئیس گروه و همتراز 13.2 میلیون و کارشناس و همتراز 9.5 میلیون تومان ثبت شده است.

بیشترین اضافه کار برای کیست؟

در رابطه با جزئیات پرداخت حقوق در پست های مختلف، نیز بالاترین میانگین اضافه کار برای استاندار و همتراز آن با بیش از 7.9 میلیون تومان اعلام شده است.

میانگین اضافه کار وزیر 6.1 میلیون و معاون وزیر نیز به 6.2 میلیون تومان می رسد که بعد از استاندار، بالاترین میانه اضافه کار است.

بالاترین میانگین رفاهی برای معاونان وزیر و موسسات

بعلاوه شرایط میانگین رفاهی پرداخت شده بین پست های مختلف نشان می دهد که رقم پرداخت شده برای وزیر و همتراز آن 7.4 میلیون و معاون وزیر 12 میلیون تومان است ولی بالاترین میانگین به معاون موسسه با 13 میلیون تومان اختصاص دارد.

میانگین رفاهی که برای نمایندگان مجلس پرداخت شده به 8.1 میلیون تومان می رسد و برای استاندار 8.5 میلیون تومان است.

لازم به یادآوری است که این آمار ثبت شده به تدریج و با ورود کلیه دستگاه ها و درج اطلاعات تکمیلی می تواند دستخوش تغییراتی گردد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار جامعه را از صفحه جامعه دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 12370

به "حقوق وزرا و نمایندگان مجلس چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق وزرا و نمایندگان مجلس چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید