تنفس هوای پاک در تهران

به گزارش انوار بلاگ، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص میانگین هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط پاک است اما در بعضی ساعات امروز (19 شهریور) غلظت ذرات معلق به طور موقت افزایش می یابد.

تنفس هوای پاک در تهران

به گزارش انوار بلاگ پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا طی صبح امروز (19 شهریور) به دلیل کاهش تردد وسایل نقلیه در روز تعطیل و شرایط جوی مساعداست.

به تدریج با رشد ناپایداری روزانه، برای بعضی ساعات امروز وزش باد انتظار می رود که افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد همچنین همراه با فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن در طول روز، طی بعضی ساعات بعد ازظهر بین ساعات 14 تا 18 بر غلظت این آلاینده افزوده می گردد که با توجه به وزش باد در بعد ازظهر، روند افزایشی آلاینده ازن موقتی است.

به دنبال کاهش میزان ناپایداری جوی طی شب و افزایش حجم ترافیک در بعضی ساعات، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد پایتخت مشاهده می گردد.

با تداوم این وضعیت جوی تا صبح فردا (20 شهریور) به همراه ازدیاد تردد خودروها در بعضی ساعات، روند افزایشی در غلظت آلاینده ها دور از انتظار نیست همچنین با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف طی فردا شرایط برای انجام واکنش های فتوشیمیایی در بعضی ساعات بعد ازظهر فراهم می گردد و غلظت آلاینده ازن افزایش پیدا می نماید.

از این رو انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی فردا در شرایط سالم قرار داشته باشد و همزمان با افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها از جمله ازن و ذرات معلق طی بعضی ساعات کاهش موقتی کیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت مشاهده گردد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 54 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوا هم اکنون نیز با شاخص میانگین 46 در شرایط پاک است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 218

به "تنفس هوای پاک در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس هوای پاک در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید