بیانیه جامعه هتلداران درباره مهمان نوازی از گردشگران چینی

به گزارش انوار بلاگ، جامعه هتلداران ایران به دنبال شیوع جهانی ویروس کرونا، از هتلداران درخواست کرد: مانند همواره این بحران را مدیریت نموده و با استفاده از روش های غیرمحسوس، به شکلی که اتباع خارجی را آزرده خاطر نکند، فرهنگ مهمان نوازی ایرانی را به رخ جهانیان بکشند.

بیانیه جامعه هتلداران درباره مهمان نوازی از گردشگران چینی

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

شیوع نگران کننده ویروس کرونا در پهنه گسترده جغرافیای چین و حتی خارج از آن، مانع از پذیرش گردشگران چینی در بسیاری از کشورها شده است. در این راستا ایران نیز تمهیداتی را برای محدود کردن سفر اتباع چینی اتخاذ نموده است. پیرو این تصمیم و در شرایطی که هنوز شماری از گردشگران چینی درحال گذراندن تعطیلات سال نو در ایران هستند و انتظار تحقق وعده های مقام ها و فعالان گردشگری ایران را در مدت سفر خود دارند، جامعه هتلداران ایران بیانیه ای صادر کرد و از هتلداران خواست که با تاکید بر رعایت موازین بهداشتی، تمام کوشش خود را برای پذیرش گردشگران خارجی با هر ملیتی به کار گیرند.

در متن بیانیه ای که جامعه هتلداران ایران منتشر نموده، آمده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا در شرق آسیا، به طور ویژه در کشور چین، به نظر می رسد موجی در داخل کشور به راه افتاده که بیشتر از هر بخشی، صنعت گردشگری کشور را هدف قرار داده است.

انتشار گسترده شایعه ها و اخبار نادرست بدون تایید منابع رسمی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بدون شک لطمه ای بیش از پیش بر پیکره نحیف و تازه ریشه دوانده صنعت گردشگری کشور که در ایران عزیز ما از آن به عنوان بهترین جایگزین اقتصاد بر پایه نفت یاد می گردد، وارد خواهد نمود.

براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و سیاست های اتخاذی، وزارت گردشگری چین و گردشگران این کشور، به عنوان یکی از بازارهای هدف جمهوری اسلامی ایران برای جذب گردشگران خارجی انتخاب شده و در شرایطی که تقریبا تمام تورهای ورودی به کشور متاثر از تحریم های بی رحمانه آمریکا لغو شده بود، این گردشگران چینی بودند که با انتشار تصاویر و ویدئوهای متعدد در فضای مجازی بر امنیت ایران تاکید کردند و مردم دنیا را برای سفر به کشور دعوت کردند.

اتفاق های روزهای گذشته در شرایطی رقم خورد که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان مرجع رسمی حوزه سلامت در کشور تا به این لحظه هیچ موردی از این ویروس را در کشور تایید ننموده است.

بدون شک هتل ها و سایر مراکز اقامتی سراسر کشور به رسم مهمان نوازی و کمافی السابق با تاکید بر رعایت موازین بهداشتی، تمام کوشش و اهتمام خود را بر پذیرش گردشگران خارجی به کار خواهند گرفت.

امید است مدیران و بهره برداران محترم هتل ها و دیگر مراکز اقامتی کشور مانند همواره این بحران را نیز مدیریت نموده و با استفاده از روش های غیرمحسوس به شکلی که آزردگی خاطر اتباع خارجی نسبت به کشورمان را در پی نداشته باشد، بار دیگر فرهنگ مهمان نوازی ایران و ایرانی را به رخ دنیایان بکشند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 1886

به "بیانیه جامعه هتلداران درباره مهمان نوازی از گردشگران چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه جامعه هتلداران درباره مهمان نوازی از گردشگران چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید