بیابان فارافرا در مصر؛ منطقه ای که رنگ آن 3 بار در روز تغییر می نماید، عکس

به گزارش انوار بلاگ، در کشور تاریخی مصر، بیابانی به نام فارافرا (Farafra) وجود دارد که بیشتر مردمی که به آن منطقه می فرایند، می فرایند تا بیابان سفید رنگ و عجیب آن را ببینند. جایی به نام ال ساهارا- ال بیدا (El-Sahara) که منطقه ای در شمال شرقی Qasr el-Farafra است و به خاطر مناظر دیدنی ای که دارد، معروف است. در ادامه با همراه باشید:

بیابان فارافرا در مصر؛ منطقه ای که رنگ آن 3 بار در روز تغییر می نماید، عکس

رنگ سفید گچی این بیابان در ترکیب با اشکال عجیب و غریب و ناشناخته ای که در آن دیده می گردد، تخته سنگ های سفید عظیمی که سرتاسر سطح این منطقه را پوشانده اند و در نور خورشید و در گرمای ظهر رنگ سفیدتری به خود می گیرند، از آن یک جای عجیب ساخته است. موقع غروب خورشید، رنگ این بیابان تغییر می نماید و در زیر اشعه های خورشید، به رنگ طلایی خوش رنگی در می آید و در روزهای ابری هم بیابان فارافرا در مصر به رنگ تیره مایل به مشکی در می آید، پدیده عجیبی که در کمتر جایی در جهان دیده می گردد.

همانطور که گفته شد، در این بیابان اشکال عجیبی به چشم می خورد و منظور همان صخره هایی است که به شکل های مختلف در آن وجود دارند. به هر کدام از این صخره ها نامی داده شده است که بتواند بیانگر حالت آن باشد. برای مثال، صخره های یکپارچه، صخره های قارچی شکل، صخره های بستنی، صخره های چادری و صخره های صاف.

بیابان سفید رنگ و عجیب مصر

در گذشته های دور، تمام این بیابان در بستر دریا بود و لایه های رسوبی صخره ها بوسیله جانداران دریایی بعد از خشک شدن دریا تشکیل شده است. بعدها این بیابان به جایگاهی برای پرسه گله های حیواناتی مثل فیل، زرافه و حیوانات دیگر تبدیل و این بیابان به زمین همواری از گیاهان و درختان سبز تبدیل شد، منطقه ای که در آن دریاچه های زیادی به چشم می خورد و در دریاچه هایش ماهی های زیادی وجود داشت. بنابراین، اینجا شکارگاه بسیار خوبی برای انسان های ماقبل تاریخ بود.

با وجود اینکه زمان بسیار طولانی ای از خشک شدن دریای این منطقه می گذرد اما هنوز هم در بخش هایی از آن صخره هایی دیده می گردد که به شکل امواج دریا هستند.بیابان فارافرا در مصر یکی از عجایب طبیعی این کشور است که امروزه جز مناطق محافظت شده محسوب می گردد و به نام پارک بیابانی سفید شناخته می گردد. برخی از قسمت های این بیابان که در نزدیکی جاده وجود دارد، به عنوان بیابان قدیمی شناخته می گردد و با وسایل نقلیه قابل دسترس است.

بیابان سفید رنگ و جادویی مصر

اگر به مصر سفر کردید تا از این بیابان دیدن کنید، مانند بسیاری از گردشگران هوشمند دیگر می توانید کمپینگ شب و غروب را انتخاب کنید تا بتوانید هم از طلوع آفتاب و هم از غروب آن لذت ببرید و هر دو را ببینید و ببینید که رنگ این بیابان چطور تغییر می نماید. معمولا در تورهایی که در کشور مصر برای بازدید از بیابان فارافرا انجام می گردد، بعد از سافاری هیجان انگیزی در دل صحرا، از صخره های مختلف و متنوع آن بازدید می گردد چون این صخره ها بخش مهمی ازجذابیت بیابان فارافرا در مصر را تشکیل می دهند.

جدای از بیابان قدیمی

، بخش دیگری در این صحرا وجود دارد که به بیابان جدید معروف است. این قسمت از بیابان که فقط بوسیله شتر قابل دسترس است دارای رنگی سفیدتر از قسمت های دیگر بیابان است. تخته سنگ های این قسمت هم عظیم تر و بلندترند و شکل و شمایل عجیب تری هم دارند و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورت سفر، این قسمت را حتما ببینید.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 8261

به "بیابان فارافرا در مصر؛ منطقه ای که رنگ آن 3 بار در روز تغییر می نماید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیابان فارافرا در مصر؛ منطقه ای که رنگ آن 3 بار در روز تغییر می نماید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید