برگزاری برنامه های فرهنگی مختلف در غرفه کتابخانه سواره روستای ناچیت بوکان

به گزارش انوار بلاگ، هیرو امینی، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در ارومیه، اظهار کرد:ناچیت از توابع بخش سیمینه شهرستان بوکان در جشنواره روستاها و عشایر دوست دار کتاب، به عنوان یکی از روستاهای برتر این جشنواره در سطح کشور انتخاب شده است.

برگزاری برنامه های فرهنگی مختلف در غرفه کتابخانه سواره روستای ناچیت بوکان

وی با بیان اینکه از سال 93 به مدت 6 دوره در جشنواره روستا و عشایر دوستدار کتاب جزو کتابخانه های قابل تقدیر (20کتابخانه برتر)انتخاب شده و در سال 1402 با شرکت در این جشنواره جزو 10 کتابخانه برتر کشور برگزیده شد، اضافه کرد: فعالیت های فرهنگی، ایجاد کتابخانه مردمی و توجه اهالی این روستا به امر کتابخوانی از عوامل برگزیده شدن این روستا بوده است.

امینی ادامه داد: کتابخانه روستای ناچیت به واسطه کوشش های خودجوش تعدادی از جوان روستا ضمن ارتقای سطح فرهنگ روستا و منطقه باعث شده در سطح کشور هم خوش بدرخشند و سال جاری به عنوان اولین بار و دعوت نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 1402 شرکت نموده ایم.

وی با بیان اینکه کتابخانە عمومی سوارە روستای ناچیت ضمن ارائه خدمات کتابداری، به عنوان مرکز فرهنگی روستا، به فعالیت های فرهنگی نیز می پردازد، گفت: رونمایی از 4 عنوان حوزه بچه ها هادی علیپور، خاطره نویسی کریم رحیم نیا، داستان های کهن و فولکور نوشته کریم مهتری، و داستان کوتاه افشین امیر امیری که نویسندگان خود روستای ناچیت بوکان هستند از جمله برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب 1402 بود.

وی برگزاری نشست فعالین فرهنگی، نقاشی گروهی بچه ها و برپایی موسیقی سنتی از جمله برنامه های دیگر بود.

امینی ادامه داد: ما با توجه به اینکه اولین بار است که شرکت نموده ایم ولی طبق گفته های همکاران شرایط نسبت به سال های قبل بهتر شده است، در این راستا مدت زمانی که برای برپایی غرفه در نظر گرفته بودند کم بود و ما فرصت کافی برای آشنایی با انتشارات و نویسندگان نداشتیم تا به معرفی بیشتر کتابخانه و جلب حمایت از آن بپردازیم.

وی گفت: جدا از فعالیت های روتین این کتابخانه ما فعالیت های فرهنگی هنری و اجتماعی رو هم انجام می دهیم و با چند تا از روستاهای همجوار ارتباط داریم و برای استفاده اهالی روستاهای همجوار نیز کتاب می فرستیم و کتابخانه روستای ناچیت کتابخانه ای که به موجب فعالیت 15ساله در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و استقبال اهالی در زمره روستاهای فعال در حوزه کتاب است.

مسئول کتابخانه سواره روستای ناچیت بوکان ادامه داد: کتابخانه هیئت امنایی و طبق اساسنامه اداره می گرددو کتابدار فعلی آن خانم چنور حاجی نژاد ، 6 روز در هفته از ساعت 10 تا 13 ، به ارائه خدمات کتابداری می پردازد و تعداد کتاب های ثبت شده در این کتابخانه 12 هزار جلد و تعداد اعضای آن 1200 عضو است.

به گزارش ایبنا؛ نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور شناخته می گردد. نمایشگاه کتاب 1402 از 20 اردیبهشت برگزار شده و تا 30 اردیبهشت ماه در مصلای بزرگ امام حمینی(ره) ادامه پیدا دارد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1402 گردآورنده: anvarblog.ir شناسه مطلب: 18373

به "برگزاری برنامه های فرهنگی مختلف در غرفه کتابخانه سواره روستای ناچیت بوکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری برنامه های فرهنگی مختلف در غرفه کتابخانه سواره روستای ناچیت بوکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید